Poradíme vám

Máte problém? Potřebujete poradit?
Podívejte se do rubrik - možná to už někdo řešil:

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.

18.09.2008 – dotaz - 1 odpověď

Měl bych dotaz, zda by se dalo domluvit někde ve zlínském kraji exkurze na kotel Pelling 27, abych viděl, jak funguje a dotyčná osoba, co ho má namontovaný, jak je s ním spokojena, nebotˇdo budoucna uvažuji o jeho pořízení.

16.09.2008 – dotaz - 1 odpověď

Ještě jednou bych si dovolil zneužít Vaší ochoty se zde dělit o znalosti. Skutečně mám v úmyslu zakoupit R 15 či R 25. Nyní ještě řeším uskladnění a manipulace s peletkami po objektu. Čtu zde o pneumatických sacích dopravnících. Mylím, že standardem dopravní vzdálenosti je 15m. Je možno tuto vzdálenost prodloužit a " sosat " peletky z přibliženě 25 m ?

10.09.2008 – uskladnění obilných pelet - 1 odpověď

Prosím o radu, jak nejlépe uskladnit obilné peletky. Vedle kotelny máme místnost, kde bylo skladováno dříve uhlí, ale zdá se mi, že je místnost vlhká. Zda by to šlo v nějakých plastových větších barelech nebo plechových? A čím mám změřit vlhkost v místnosti a vlhkost pelet?

28.08.2008 – MENU - jazyk - 1 odpověď

Na Vašich stránkách čtu jen superlativy ke kotlům Guntamatic - předpokládám, že ovládací menu je v němčině a po servisním nastavení do něj zákazník nezasahuje /kromě termostatu/. Nebo je to jinak ?

20.08.2008 – Pelling 27 - 1 odpověď

Dobry den, brzy mi budou montovat tento kotel (uz ho mam doma), osazen bude ventilem Landomat od firmy Atmos. O par clanku dole jsem se docetl, ze pan bude montovat ekvitermni regulaci a pokojovy termostat, prosim o vysvetleni techto pojmu, ziju v domneni, ze pokojovy termostat je ekvitermni regulace. Dekuju Pavel

18.08.2008 – Prosba - 1 odpověď

Koupili jsme dum, kde jsou namontovány solární panely. Puvodní majitel nám sliboval, že nám vše vysvětlí, ale doposud se tak nestalo. Sháníme manuál k KOMEXTHERM RVT06. A ještě další manuál k REGULUS DELTASOL BS solary. Spoléháme už jen na ochotu druhých, nebot ani člověk, který to tak namontoval, není schopný nám pomoci, a to se zima blíží a my si nevíme rady. Předem moc děkuji za ochotu

10.08.2008 – Peletky - 1 odpověď

Dobry den, neznate, prosim, dobreho a hlavne levneho vyrobce nebo distributora drevenych peletek? Shanim asi 6t. Stredocesky kraj. Diky Jolca

07.08.2008 – hustota pelet - 2 odpovědi

Dobrý den. Zajímalo by mne, jakým způsobem se velmi jednoduše určuje hustota pelet, příp. briket v praxi. Děkuji.

02.08.2008 – Výpadky elektřiny - 1 odpověď

Co se stane při výpadku elektrické sítě?

14.07.2008 – Ekvitermní regulace - 1 odpověď

Dodrý den, mám prosbu: máme namontovaný kotel Pelling 27 na peletky od firmy, která ho zapojila, máme čtyřcestný ventil, chceme namontovat ekvitermní regulaci a k tomu pokojovej termostat. Nevíte o někom, kdo by to dodal, namontoval a vysvětlil nám to? Jsme z Mělníka, kotel je tři měsíce starý a technik, který mi to slíbil, mi ho vozí už tři měsíce a jen slibuje a mně už došla trpělivost. Nevím, jestli dělá pro Benekov, jmenuje se pan Voleman, vím, že potvrzuje záruční listy, který mi taky ještě nepotvrdil, tak asi budu mít kotel bez záruky. Takoví jsou někdy lidi. Děkuji.

01.07.2008 – pelety ekover - 1 odpověď

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda lze v některém z Vašich automatických kotlů bezproblémově spalovat alternativní pelety např. EKOVER (S,T,O,....).

30.06.2008 – pužití směšovacího ventilu - 1 odpověď

Dobry den, při pužití směšovacího ventilu je třeba použít čerpadlo. Osobně jsem viděl použití 4 cestného ventilu na samotíž jednou, problém je hlavně v tom, že dům nejde regulovat a hlavně - jak, když voda neproudí. Při použití kotle na samotíž, správnou dimenzi trubek a velký třícestný směšovací ventil/s malou tlakovou ztrátou a termoregulačními ventily na radiátorech není důvod, aby systém nefungoval. Mně takový otevřený systém bezvadně jede už tři roky!!!!!! Karel Plaček

22.06.2008 – LICOTHERM AM 24 - 1 odpověď

Dobrý den, měl bych zájem o koupi kotle LICOTHERM AM 24, chtěl bych v něm topit také kusovým dřevem, je-li to možné (jaký na to máte názor). Dále se chci zeptat, jaké příslušenství potřebuji zakoupit, abych kotel uvedl do provozu a kotel topil. Celková cena s 19%, a pokud kotel montujete, tak vaší cenu 9% +dopravu. Rád bych věděl rozdíl. Bydlím nedaleko Mimoně; máte zde nějakou poblíž pobočku?

20.06.2008 – osvobození od daně z nemovitostí - 1 odpověď

V aktualitách píšete, že osvobození od daně z nemovitosti se při instalaci týká víceméně novostaveb. Tento názor po prostudování materiálu, který je ke stažení na www.ekotel.cz nesdílím. Osvobození... r) stavby na dobu pěti let od roku následujícího po provedení změny spočívající ve změně systému vytápění přechodem z pevných paliv na systém využívající obnovitelné energie solární, větrné, geotermální, biomasy, anebo změny spočívající ve snížení tepelné náročnosti stavby stavebními úpravami, na které bylo vydáno stavební povolení ... jak čtu tento češtinský paskvil pak, jestli to chápu dobře, jsou osvobozeny všechny stavby, u kterých došlo k přechodu vytápění z tuhých paliv na vytápění solární, tep.čerpadlo a biomasou (biomasa je co?? asi tekuté palivo, že :-))) nebo stavby, kde se snížila tepelná náročnost (zřejmě zateplení, izolace apod), u kterých bylo na tyto úpravy vydáno stavební povolení... Problém odstavce zákona je ve významu spojky anebo :-)))

10.06.2008 – Teplota vody do podlahového topení - 1 odpověď

Mám kotel Ling 25, tímto kotlem chci natápět podlahu pod dlažbou a pod dřevěnou podlahou. Potřeboval bych vědět, jak horkou vodu můžu pouštět do trubek pod podlahu, kolik stupňů. Děkuji za odpověď.

10.06.2008 – Pokojový termostat - 1 odpověď

Dobrý den, nevím jestli to tu již nebylo zmiňováno, mám kotel Pelling 27 k mé plné spokojenosti, jen mám problém s pokojovým termostatem - mám PT21 http://www.elima.cz/obchod/product_info.php?products_id=3650. Na termostatu mám nastaveno 19 stupňů, ale nedaří se mi tuto teplotu udržet, i když je teplota vyšší, kotel funguje jako automat dle nastavených hodnot, osobně si myslím, že buď mám nastaven kotel na moc vysoký výkon, i když jsem už vyzkoušel různá nastavení, nebo s daným termostatem prostě fungovat nebude. Díky za rady.

08.06.2008 – Dotaz - 1 odpověď

Před několika dny jsem si ke spálení přivezl zbytky obilí za účelem spálení a výroby TUV. Po ručním zapálení kotle (pelling 27) po chvíli provozu na automat se na displeji objevilo "stop", kotel stál nepřikládal, nefoukal. Obilí jsem rozfoukal na manuál a po přepnutí do automatu vše fungovalo dál v klidu. Co se mohlo stát? (tipuju na problém s podpětím v síti, asi kvůli bouřce - i když naše obec nebyla v epicentru a proud jako takový vlastně nevypadl, přesto žárovky zdatně poblikávaly....)

05.06.2008 – Kotelna 200kW - 1 odpověď

Dobrý den, dá se z kotlů Guntamatic poskládat kotelna o výkonu 200kW na obilí nebo štěpku? Nebo máte v nabídce i kotel o větším výkonu než 100kW. Děkuji za odpověď.

12.05.2008 – výkon kotle - 2 odpovědi

(Výňatek z diskuze) Čím topíte? Na peletky mi přijde vaše nastavení opravdu hodně. Nebo topíte velkou obytnou plochu. Nebo máte špatně nastavenou teplotu, kdy sepne kotlové čerpadlo do bojleru (při standardním provozu kotle musí být zapnuté neustále, protože jinak je jasné, že voda poteče víceméně jen do radiátorů a "bipass" ztrácí smysl ). Ekviterma neekviterma, čidla- nečidla, těch 60C (v žádném případě méně 55C) se musí do kotle (po smísení vody z kotlového a radiátorového okruhu) vracet vždy. Ale tohle chápeme asi oba. Zkontrolujte to čerpadlo. Jinak pokojový termostat musí být vždy zapojen přes ekvi regulaci s ovládáním 3c (4c)ventilu přes servomotorek (čidlo termostatu v místnosti se v ten okamžik stává řídící na úkor čidla teploty vstupní topné vody do radiátorů, za podmíky, že na zpátečce je oněch 60C), přímé řízení kotle termostatem nejde, protože tyto kotle nejsou plynové, a už vůbec ne kondenzační; jejich setrvačnost je oproti plynu veliká. Na Komexthermu mě mrzí, že je to, podle mě, docela obyčejná regulace, za celkem dosti peněz (chybí mi třeba možnost ovládání přes PC,včetně možnosti archivace naměřených dat); na toto téma existují elektrostavebnice ekviregulací i s pokoj termostatem včetně třeba nastavení kompenzace nahřátí zdí za podstatně menší peníze, vhodné i pro automaty na tuhá paliva, ovšem záruka to je jaksi problém..

11.05.2008 – Zkušenosti s ekvitermní regulací? - 1 odpověď

Jaké máte zkušenosti s ekvitermní regulací? Mně se nedařilo nastavit jednu křivku, která by vyhovovala po celý rok. Pokud má topení topit i v současném poměrně teplém počasí, musím nastavit velký posun. Díky tomu ale při ochlazení topí na zbytečně velkou teplotu. Není problém to operativně přenastavit, problém je, když nejsem několik dní doma... Namontoval jsem letos termostatické ventily, spolu s dálkovým ovládáním doufám ve zlepšení.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz