Poradíme vám

Máte problém? Potřebujete poradit?
Podívejte se do rubrik - možná to už někdo řešil:

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.

11.12.2008 – jak topím já - 1 odpověď

Topím směsí obilí + řezanka z vymlácených makovic jako mix velmi ale velmi, cca 1:1 , obilí je co JZD dalo. Mám Peling 27 hořák na obilí. Bez ekvitermy, bez odpopelňovače. Takže v tyto venkovní teploty teploty mám toto nastavení: výstup H20 nastaveno 75C, tl 4 7s, tl 5 23s, tl 2ndF + 1 (tl sepnutí kotlového čerpadla nastaveno 65C). Voda za 3c ventilem do topení má 34-35C, do bojleru jde +-70C zpět do kotle z ventilu jde 32-33C Na zpátečce 60-62C (těsně před vstupem vody do kotle měřeno teploměrem na vnějšku trubky). Útlum 8 minut, dohořívání 80s. 75C na výstupu je kompromis mezi tvorbou spékanců a dobou útlumu. Jde o to, že čím méně je kotel v útlumu, tím méně se spékance tvoří (i při použití vápna, (používám hašené, je to dobře?), ale stoupá spotřeba elektrické energie a teplota TUV v bojleru, a jelikož máme přívodní vodu, velmi studenoustupňuje se potom problém s regulací TUV(studená je moc studená a horká je moc horká, chystám se osadit termostat bateriemi). Doma je pak 21-22C (80m2 vytápěné plochy desk. radiátory, 8m2-koupelna podlahovka regulovaná termostat hlavicí). K zavzdušňování, jakožto středoškolský chemik, si myslím, že z vody se kromě rozpuštěného kyslíku vyváří tzv. přechodná tvrdost vody (rozpuštěné hydrogenuhličitany) ve formě CO2, proto je nutné vodu prohřát na zmíněných tuším 83 C, aby se CO2 uvolnilo. Dovedu si představit, že někde to dělá velké problémy.... Odvzdušňovací ventily: na vstupu topné vody do šneku v bojleru, (po expanzce nejvyšší místo v topné soustavě), druhý na vstupu vody do topné soustavy radiátorů za 3c ventilem, a pak pojišťovací na vysoký tlak v soustavě u kotle na kotlovém okruhu na větvi do bojleru, to jsou automaty, plus manuálos na každém radiátoru vč. podlahovky - doufám že to říkám dobře... Se zavzdušňováním jsou problémy tak maximálně první týden po na puštění soustavy.......

11.12.2008 – Instalace kotle a odvzdušňovací ventily - 1 odpověď

Dobrý den. Mám nainstalovaný kotel bez odvzdušňovacích ventilů. I když v původním návrhu byly, montéři je nakonec neosadili, prý nejsou potřeba. Dochází ale k neustálému zavzdušňování systému. Vzduch se zřejmě uvolňuje z vody v kotli. Je to slyšet na kotlovém čerpadle, po otevření směšovacích ventilů uniká do topného okruhu. Napište prosím, zda někdo máte podobý problém, zda máte odvzdušňováky osazeny (kolik a kde). Děkuji.

11.12.2008 – Na kolik topíte? Zkušenosti? - 1 odpověď

Dobrý den. Prosím všechny návštěvníky diskuse o zaslání údaje, na kolik stupňů natápí kotel. P. Směja v jednom příspěvku zde doporučuje 70 st. To by se mi taky líbilo ale jak chcete potom p. Smějo dodržet teplotu vratné vody? Jaká teplota vratné vody mám být podle vás nastavena? Moje realita je taková, že v současném přechodném období topím na 78, v mrazech potom na 80-82 stupňů. Pokud nastavím nižší teplotu, dochází k cyklování ekvitermy. Při začátku topení (každá naprogramovaná změna režimu) odebere topná větev víc teplé vody (pokles je pak 15-20 stupňů) a dojde k uzavření směšovacích ventulů z důvodu poklesu teploty vratné vody. Po jejich zavření stoupne teplota vratné vody, začnou se otevírat, klesne teplota vratné vody... Tento cyklus se opakuje dosti dlouho než dojde k ohřátí vody v radiátorech natolik, že je teplota tratné vody z okruhu vyšší. Líbilo by se mi, kdyby RKU3 uměl nastavit požadovanou teplotu dle času, dalo by se to sladit s ekvitermou. V noci a dopoledne natápět na nižší teplotu odpoledne a večer kdy teplotu topné vody zvyšuju, by se i kotel předem natopil na vyšší teplotu... Topím druhou sezonu, alternativní pelety, Pelling 27. Prosím o popsání vašich zkušeností zde v diskusi. Dekuji.

22.11.2008 – Regulace - 1 odpověď

Dobrý den, mám od Vás namontovaný V Ling 25 - veliká spokojenost i se servisem! Jen se chci zeptat, když mi klesne vracečka pod 60st ( např.54st) tak ekviterma nezavře. Nemělo by tomu být naopak?? V tom spočívá automatická regulace a tím kotel nedostává " za uši". Děkuji.

02.11.2008 – Obsluha - 1 odpověď

Jak často musím kotel obsluhovat?

30.10.2008 – Ling 50 - 1 odpověď

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně dvou topných okruhů v našem domě. Chtěl bych topit nezávisle časově i teplotně byt a dílnu. Topenář nám již začal kotel zapojovat, čtyřcestný ventil zatím bez servopohonu je v soustavě + dvě čerpadla. Je vůbec možné toto vyřešit aby to chodilo automaticky? Pokud by si s tím topenář neporadil, je možné se obrátit na pobočku v Hradci Králové? Jsem Z Hořic v Podrkonoší.

30.10.2008 – Šneková hřídel - 1 odpověď

Dobrý den, v seznamu ND pro Pelling 27 je šneková hřídel pelety progresivní - jaké jsou její výhody oproti normální? Díky.

21.10.2008 – Vyhasnutí kotle - 1 odpověď

Dobrý den, kotel Ling 25 provozuji druhou sezonu bez problémů. Ale mám dotaz: Při přerušení dodávky paliva a následnému vyhasnutí kotle má dojít k zastavení větráku a šneku. Došlo k ucpání násypky těsně nad šnekem, teplota kotle klesla na 30 stupňů a větrák neustále běžel. Šnek se točil podle nataveného času. Neměl by se kotel v takovém případě úplně zastavit?

20.10.2008 – Licotherm - 1 odpověď

Dobrý den, jaké máte zkušenosti s topením alternativními peletkami Ekover v kotli Licotherm AM24? Děkuji

18.10.2008 – Ling 50 - 1 odpověď

Dobrý den , máme zakoupen kotel ling 50, zatím čekáme na instalaci od topenáře, který nám kotel prodal. Budeme vytápět starší větší nezateplený dům po rekonstrukci + dílnu, plocha 100m. Samozrřejmě taky ohřev TUV. Zvažuji instalaci ekvitermní regulace. Chtěl bych se zeptat, o kolik procent bych snížil spotřebu paliva při instalaci ekvi. reg., nebo by mi stačil pokjový termostat? Chtělbych taky, aby kotel na noc automaticky lehce polevil na výkonu. Za radu a návrh řešení Vám předem moc děkuji, škoda že jsem o Vaší firmě nevěděl dříve, jistě bych se na Vás obrátil.

17.10.2008 – Licotherm - 1 odpověď

Dobrý den, vlastním Licotherm 24 a topím uhlím. Uvažuji o přechodu na peletky, je nutná nějaká úprava na kotli? Děkuji

11.10.2008 – Dotaz - 1 odpověď

Máme Pelling 27, RKU3 z násypkou 400l na pelety s ekvitermní regulací. Plná násypka mi vydrží pět dní a to ještě nemrzne, tak se chci zeptat, jestli je to v pořádku. Docela ubývají peletky. Kotel je nastaven na 70%, tlačítko 4 je na 10 nastavení a tlačítko 5 je na 25 nastavení a za celej den mám nastaveno, aby topil na tři hodiny, jinak je v útlumu. Zatím je něco špatně. A ještě jeden dotaz: Tak po měsíci topení se přervou šrouby, zatím dvakrát, topím zatím dva měsíce.

09.10.2008 – Pelling 27 - 1 odpověď

Dobry den, mam zakoupen automaticky kotel Laddomat 21 a bezdrat. pokoj. termostat. Prosim o radu, jak kotel zapojit, aby vse fungovalo. Radiatory jsou plechove, kazdy s termo hlavici. Bude potreba druhe cerpadlo, kdyz laddomat cerpadlo obsahuje? Pokud ano, nebudou se hadat? Tri nebo ctyrcestny ventil, nebo vubec zadny? Jsem uplny laik, kazdy mi povida neco jineho, tapu a prosim o pomoc:) Muj topenar chce kotel zapojit pouze pres Laddomat, kdy kotel natopi na 80C a pak se voda pusti do okruhu s tim, ze se teplota v radiatorech bude regulovat termohlavici, pokoj. termostat bude napojen do kotle. Predem moc dekuju zkusenym a odbornikum za radu a pomoc.

04.10.2008 – Sklad pelet v Jihočeském kraji - 1 odpověď

Dobrý den. Bydlím v Českých Budějovicích. Plánujete v dohledné době vybudovat sklad v Jihočeském kraji nebo dodávat do některého skladu paliv?

02.10.2008 – Kotle nad 500 kw - 1 odpověď

Dobrý den, montujete i kotle v provedení nad 500 kw?

02.10.2008 – záruka - 1 odpověď

Jaká je záruka na kotle Guntamatic?

02.10.2008 – Samotížný systém UT - 1 odpověď

Dá se použít samotížný systém UT?

29.09.2008 – Přechod do poruchy - 1 odpověď

Dobrý den, mám kotel Benekov 25 cca 1 měsíc, s provozem jsem nadmíru spokojený. Doposud běžel na teplotu výstupní vody 70°C. Nyní jsem vyskoušel zvednout teplotu výstupní vody na 89°C, ale již při 85°C mi přechází do havarijního stavu, prosím o radu. Děkuji

24.09.2008 – kondenzace v zásobníku paliva - 1 odpověď

Dobrý den, nedávno jste nám instalovali kotel V ling 50 a objevila se nám v násypce kondenzovaná voda na vnitřním krytu zásobníku - kapičky které se drží nahoře. Dále se nám nedaří nastavit výkon a kvalitní spálení uhlí. Tzn. při nižším podání se palivo dobře spaluje ale podání nestačit na výkon, při vyšším podání zase se uhlí nespaluje a zůstávájí tam černé "drobky". Prosím o odpověď.

20.09.2008 – regulace pro licoterm - 1 odpověď

Dobrý den, namontovali byste ekvitermu na licoterm? děkujiCopyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz