zpět na přehled kategorií

Poradíme vám

Přehled dotazů v rubrice Paliva pro automatické kotle:

30.09.2020 Petr Mikula – kotel Benekov C27 - možnost míchání pelet s uhlím Ořech2 - 1 odpověď

Dobrý den, prosím mohu pro lepší hoření a spalování uhlí Ořech 2 Ledvice míchat toto uhlí s dřevními peletami a v jakém poměru? Rok od roku se dodávané uhlí horší, tedy není příliš kvalitní, špatně hoří. Tedy musím mít na kotli nastaveno hodně zpomalené podávání paliva do retorty a ventilátor na 90% aby se uhlí dokonale spálilo a nezbyly nedopalky v hrubším kousku popela. Děkuji Mikula

28.04.2011 Zbyněk Seják – Pelety - 1 odpověď

Dobrý den, jsou pro topení v kotli Guntamatic Biostar vhodné dřevěné pelety prům. 6 mm vyrobené z čistých odkorněných smrkových a borovicových pilin dle normy DIN Plus? Jak dlouho lze skladovat pelety balené v sáčcích ve venkovních zastřešených prostorách? Děkuji

10.07.2009 Josef Zuzánek – doprava pelet cisternou - 1 odpověď

Dobrý den, uvažuji o koupi zásobníku na pelety Geobox 17/19, bydlím 5 km za Jilemnicí v Krkonoších doprava cisternou je také z Městce Králové? nebo až z Prahy, to je nad 100 km. Děkuji.

25.03.2009 venazeli – kotel mimo dům - 1 odpověď

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je možné instalovat automatický kotel mimo rodinný domek, a odtud vést cca 30 cm pod zemí trubky s topnou vodou do domu. Vedení by bylo cca 25 m od kotle k připojení do řadu. Mám malý rodinný domek a na kotel mi prostě nezbývá místo. Dále bych se chtěl zeptat, jestli je nutné připojit nový zdroj tepla do topného okruhu v místě stávajícího kotle, nebo jestli nevadí připojení v jiném místě domu. Děkuji Zelenka

20.01.2009 Gabriela Špitová – Spotřeba pelet - 1 odpověď

Dobrý den, při volbě vytápění v našem RD (původní projekt počítal s plynem), uvažujeme o kotli na pelety (plus náhradní palivo hnědé uhlí). Je možné nějak přibližně zjistit spotřebu pelet na jednu topnou sezonu? Spotřeba plynu nám byla spočítána na 2300 m3. RD máme velký 160 m3 (podkroví). Díky za odpověď.

04.10.2008 Roubík Jiří – Sklad pelet v Jihočeském kraji - 1 odpověď

Dobrý den. Bydlím v Českých Budějovicích. Plánujete v dohledné době vybudovat sklad v Jihočeském kraji nebo dodávat do některého skladu paliv?

07.08.2008 Antonín Mikulík – hustota pelet - 2 odpovědi

Dobrý den. Zajímalo by mne, jakým způsobem se velmi jednoduše určuje hustota pelet, příp. briket v praxi. Děkuji.

01.07.2008 lukas – pelety ekover - 1 odpověď

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda lze v některém z Vašich automatických kotlů bezproblémově spalovat alternativní pelety např. EKOVER (S,T,O,....).

22.11.2007 Jana Havlová – Ceny uhlí a pelet - 1 odpověď

Slyšela jsem, že uhlí bude mít po roce 2008 dvojnásobnou cenu díky zavedení ekologické daně. Je to pravda? A nepotká něco podobného i dřevěné pelety?

21.11.2007 Jaroslav H. – Srovnání pelet - 1 odpověď

Je někde k dispozici srovnání jednotlivých druhů pelet? Na internetu jsem našel celou řadu názvů (dřevěné, slaměné, řepkové, rostlinné atd.) Zajímala by mě především jejich výhřevnost a orientační cena.

17.11.2007 Vlastimil P. – Míchání pelet - 1 odpověď

Stane se něco, když budu míchat při spalování v automatickém kotli různé typy pelet?

14.11.2007 Manželé Pechovi – Sklad pelet v Karlových Varech - 2 odpovědi

Bydlíme až v Karlových Varech, takže doprava z vašeho nejbližšího skladu se nám neúměrně prodraží. Kdy budete mít sklad vašich pelet i v našem kraji?

29.10.2007 Josef Nováček – Slaměné peletky - 1 odpověď

Hodně se propagují slaměné peletky a jejich cena je – oproti dřevěným – velmi lákavá. Vy prodáváte pouze dřevěné pelety, takže určitě budete mít dostatek argumentů proč ne slaměné a proč ano dřevěné.

03.08.2007 Igor M – piliny - 1 odpověď

Proč se nedají spalovat suché piliny v sypkém stavu? Dřevěné pelety se vyrábí přece z pilin úpravou lisovaním. Nechápu, můžete mi to vysvetlit?

12.07.2007 Jan Malý – Pelety nebo uhlí? - 1 odpověď

Četl jsem, že při ceně nad 2,60 Kč za 1 kg dřevěných pelet je výhodnější raději kupovat uhlí. Je ta cena reálná? Připadá mi, že se to všechno musí nutně odrazit na kvalitě. Nevím, kde je pravda a rád bych se řídil heslem „Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci.“

11.05.2007 K.Majer – Pelety v zahraničí - 1 odpověď

Evropská unie mluví téměř do všeho. Jaká je současná situace ve výrobě a obchodování s touto komoditou v zahraničí?

11.03.2007 Ing. Levý – Prodej dřevěných pelet v zahraničí - 2 odpovědi

Výroba a prodej dřevěných pelet v zahraničí se prý řídí podle mnohem přísnějších norem než je tomu u nás. Jedná se údajně hlavně o pelety z čistých hoblovaček a pilin. Zdá se mi, že v posledních dvou letech se kolem pelet točí hodně publicity a že spousta firem „naskočila“ na tuto módu. Jenže známe české podnikavce; jestli to nebude něco podobného, jako se tradují historky s výrobou salámů, do kterých se přidá kde co, hlavně aby byl objem a firma se zbavila nejrůznějšího odpadu. Existuje nějaký jednoduchý návod jak poznat kvalitní pelety od nekvalitních? Na papír s razítkem nevěřím, ten se dá vždycky nějak sehnat.

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz