zpět na dotazy

Poradíme vám - osvobození od daně z nemovitostí

20.06.2008 Jiří Kareš: V aktualitách píšete, že osvobození od daně z nemovitosti se při instalaci týká víceméně novostaveb. Tento názor po prostudování materiálu, který je ke stažení na www.ekotel.cz nesdílím. Osvobození... r) stavby na dobu pěti let od roku následujícího po provedení změny spočívající ve změně systému vytápění přechodem z pevných paliv na systém využívající obnovitelné energie solární, větrné, geotermální, biomasy, anebo změny spočívající ve snížení tepelné náročnosti stavby stavebními úpravami, na které bylo vydáno stavební povolení ... jak čtu tento češtinský paskvil pak, jestli to chápu dobře, jsou osvobozeny všechny stavby, u kterých došlo k přechodu vytápění z tuhých paliv na vytápění solární, tep.čerpadlo a biomasou (biomasa je co?? asi tekuté palivo, že :-))) nebo stavby, kde se snížila tepelná náročnost (zřejmě zateplení, izolace apod), u kterých bylo na tyto úpravy vydáno stavební povolení... Problém odstavce zákona je ve významu spojky anebo :-)))

20.06.2008 Aleš Mádr

Ten češtinařský paskvil je moje dílo. Vede mne k tomu to, že v angličtině musíte mít přesný pořádek slov a v češtině je volný pořádek slov. V zákoně o dani z nemovitosti je to napsáno pro mne jasně, tady pořídíte si v roce 2008 kotel na biomasu a na stavbu, respektive dílo bylo vydané stavební povolení, tak od roku 2009 si můžete ve svém daňovém příznání, tuším u vás fyzické osoby nepodnikající, v položce daň ze stavby uplatnit 0 daň, to se nevztahu na položku daň z pozemku. Spojka anebo vyjadřuje alternativnost, jelikož jeden zákon musí postihnout více možností. Protože vím, že máte starší dům a byla provedena rekonstrukce Vaší kotelny a myslím, že nebylo vydáno stavební povolení na rekonstrukci (to samozřejmě nevím, jen předpokládám), tak slevu na dani nemůžete uplatnit. Děkuji za dotaz, v případě, že s pletu a slevu na dani vám finanční úřad poskytl, prosím kontaktujte mne a vyveďte z omylu, za což vám děkuji.

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz