Poradíme vám

Máte problém? Potřebujete poradit?
Podívejte se do rubrik - možná to už někdo řešil:

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.

05.02.2008 – Automatické poloautomatické kotle. - 2 odpovědi

Dobrý den. Mám důležitou otázku. Nebude lepší v názvu kotlů (a je jedno od jakého výrobce) vynechat výraz automatické? Mnoho uživatelů nebude přesvědčeno o automatickém provozu a zváží, jestli jsou dostatečně zdatní na obsluhu. Provoz kotle bez zásahu do regulace platí jen u stejné vlhkosti atd. Nastavení správného spalování podle barvy plamene je těžký úkol i pro servisního technika, není přítomen při každém závozu. Uvedu příklad hoření ve spalovacím motoru - měříme: palivo, teplotu spaliny Výsledek- chod motoru s nízkou spotřebou. Na závěr doporučuji ,,automatický" kotel zdatné obsluze. Nechci nikoho urazit, jen pochybuji o automatickém provozu. Pádík.

01.02.2008 – Komextherm - 1 odpověď

Existuje někde podrobnější návod k využití regulátoru Komextherm,než návod k montáži a obsluze? Poraďte prosím,zda nemám Komextherm špatně nastavený.Problém je v tom,že při nastavení maximální teploty např. 80°C kotel dosáhne této teploty,přejde do útlumu,po poklesu teploty cca o 3(4) °C kotel opět najede,ale teplota klesá až na 66-67°C.Přitom je čtyřcestný ventil zavřen.Kotel se nahřívá a toto se opakuje.Není tento velký rozdíl teplot nežádoucí?Děkuji.

30.01.2008 – kotel - 1 odpověď

Dobry den mam dum 4+1 a dve schodiste ted mi prasknul kotel na uhli slokov variant po 19 letech na novy kotel mizu dat 21tisich ale nevim jestli si nemam koupit kotel na plyn kdyz za uhli rocne zaplatim 12tisic a jak je to s plynem kdyz nemame pripojku a kolik by me vyslo rocne toteni plynem a vytopil by se nas dum?

29.01.2008 – topení obilím - 1 odpověď

Dobrý den. Může mi dát někdo info o topení obilím v kotlích ling a dalších značkách? Děkuji

26.01.2008 – elektronika V lingu25 - 1 odpověď

Dobrý den, prosím o odpověď na dotaz, zda se dodává V ling25 s regulaci RKU3 a s měničem pro regulaci otáček ventilátoru.

23.01.2008 – Vložkování komína - 1 odpověď

Prosím o odpověď na dotaz, zda je nutné vyvložkování komína v bytovém domě. Mám do komína vyvedenou krbovou vložku a topím dřevěnými briketami. Děkuji.

21.01.2008 – Regulátor komínového tahu - 1 odpověď

Dobry den, mam V-ling 25 (uhlí) a zjišťuji, že provoz kotle je výrazně ovlivňován atmosférickým tlakem. Máte zkušenosti s regulátorem komínového tahu? Chystá Benekov něco takového? Je pro tento kotel použitelný např. regulátor od Verneru? Děkuji

19.01.2008 – vnitrni termostat k RVT06 - 1 odpověď

Dobrý den, prosím mohli byste mi poradit? Vytápím rodinný domek elektrickým kotlem Protherm, k tomu je akumulační nádrž na 200 litrů vody, a ekvitermní regulace Komextherm RVT 06 s čidlem venkovní teploty. Pokud bydlíme a topí se pořád, vše funguje k plné spokojenosti. Problém nastává, když na několi dní jedeme pryč a vypnu topení. Pokud se vracíme např. v pátek, tak nastavím topení, aby od čtvrtka topilo. Jenže tím, jak se soustava řídí venkovní teplotou a nemám vnitřní čidlo teploty, tak třícestný ventil pouští vodu především do akumulační nádrže a do domu jde tepla jen trochu, čili je zima. Šlo by do tohoto systému nějak zapojit čidlo vnitřní teploty ? – Moje představa je, že by podle tohoto čidla jelo topení po dobu, kdy je potřeba vytopit na provozní teplotu, tj. maximum tepla jde do domu a do akumulační nádrže jen malá část, a jakmile se vytopí na nastavenou teplotu, tak se přepne na klasickou ekvitermní regulaci. Díval jsem se na vnitřní termostat IMIT, který lze k RVT06 připojit, ale pokud jsem správně četl návod, tak ten nechá jet soustavu podle ekvitermní regulace a slouží jen k tomu, aby pokud v referenční místnosti překročí teplota nastavenou hodnotu (např. díky topení krbem, což je mimo jiné můj případ) , vypnul topení. Takže mám dojem , že by mi nepomohl – nebo se mýlím? Děkuji.

10.01.2008 – Pelety - 1 odpověď

Prosim, nevi nekdo kontakt na firmu ktera vyrabi nebo prodava obilne peletky? At hledam, jak hledam, nenachazim. Nepohrdnu ani kontaktem na prodejce co mozna nejlevnejsich drevnich peletek. Moc dik! Pavel

10.01.2008 – Moc velký tah konínu - 1 odpověď

Dobrý den, mám moc velký tah komínu. Bydlime na větrné stráni. Všechny klapky na krbu uzavřené a kolem ofukováni skla meluzína, myslíte si, že pomůže regulátor POLMAR, nebo co by jste mi poradiil a kde to sehnat? Moc děkuji.

04.01.2008 – montáž - 1 odpověď

Doprava a montáž kotle je v ceně, co je třeba kromě zásobníku dokoupit?

02.01.2008 – Regulace kotle - 1 odpověď

Dobrý den, jak je kotel Guntamatic regulován, má v sobě zabudovanou regulaci (ekvitermní), nebo ji musim dokoupit zvlášť?

02.01.2008 – Kotel na štěpku - 1 odpověď

Dobrý den, vidím, že prodáváte kotel na štěpku o výkonu 100 KW, což se hodí pro náš obecní úřad. Obsahuje dodávka kotle i montáž, dopravu, atd., jinak řečeno dodáváte kotel na klíč?

02.01.2008 – dotace - 1 odpověď

Lze na kotelnu s kotlem Verner získat dotaci a je při podání žádosti o dotaci důležitá třída kotle?

26.12.2007 – Způsob topení - 1 odpověď

Dobrý den, vzhledem k tomu, že mě v nejbližší době čeká nutná rekonstrukce ústředního topení v rodinném domě, velmi mě zaujala Vaše nabídka automatických kotlů Benekov. Na netu jsem našel všechny potřebné informace, ale jedna věc mi doposud není jasná. Tvrdíte, že kotel může být v provozu celou topnou sezonu (v režimu útlumu). Pokud si ovšem spočítám, kolik za topnou sezonu kotel spotřebuje paliva, pokud se nachází pouze v režimu útlumu, tak mi vyjde množství uhlí, které v současné době za celou sezónu spálím. Takže tento způsob je evidentně velmi neekonomický (aby byl kotel udržován dlouhodobě v útlumu). To si to ještě nikdo nikdy nespočítal?? Jak tedy nahlíží na častější zatápění v kotli? Dochází pak k větším namáhání kotle?? Pokud jsem to správně pochopil na všech diskuzích tak častý (třeba denní) pokles teploty v kotli je pro ocelové kotle poměrně nežádoucí a může vést k rychlé korozi kotlového tělesa. Jak tedy tento problém se zákazníky řešíte? Existuje nějaký kompromis (technické řešení) mezi ekonomickým provozem kotle a jeho dlouho životností? Předem děkuji za Vaši odpověď.

14.12.2007 – zapojení serva na link 25 - 1 odpověď

Pomozte - kam mám zapojit servomotor čtyřcestného ventilu u kotle link 25?

27.11.2007 – rastlinné peletky - 1 odpověď

Tuto sezonu sme začali kúriť rastlinnymi peletkami v kotly v-ling 50 kw , v 10 mesiaci všetko išlo super ,ale za posledné obdobie začína v násypke vznikať kráter peletky sa nesypú do násypky a vymele sa diera a kotol prestane kúriť.Peletky sú dosť rozdrtene ale suché... Dakujeme za odpoved a pomoc.

26.11.2007 – Praskají šrouby - 1 odpověď

Dobrý den, máme kotel Ling25 a topíme uhlím ořech2. Stalo se nám již 2x, že praskly dva šrouby, které spojují spojku s hřídelí. Prosím o radu, čím by to mohlo být. Předem děkuji za odpověď.

25.11.2007 – rostlinné pelety - 1 odpověď

Dobrý den, prosím Vás o radu, zda a jaké rostlinné pelety se dají topit ve Vašem kotli V-Ling 25. Je třeba provést na kotli nějaké úpravy pro pálení rostlinných pelet? Předem moc děkuji za odpověď.

22.11.2007 – Ceny uhlí a pelet - 1 odpověď

Slyšela jsem, že uhlí bude mít po roce 2008 dvojnásobnou cenu díky zavedení ekologické daně. Je to pravda? A nepotká něco podobného i dřevěné pelety?Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz