zpět na dotazy

Poradíme vám - výkon kotle

12.05.2008 Jiří Kareš: (Výňatek z diskuze) Čím topíte? Na peletky mi přijde vaše nastavení opravdu hodně. Nebo topíte velkou obytnou plochu. Nebo máte špatně nastavenou teplotu, kdy sepne kotlové čerpadlo do bojleru (při standardním provozu kotle musí být zapnuté neustále, protože jinak je jasné, že voda poteče víceméně jen do radiátorů a "bipass" ztrácí smysl ). Ekviterma neekviterma, čidla- nečidla, těch 60C (v žádném případě méně 55C) se musí do kotle (po smísení vody z kotlového a radiátorového okruhu) vracet vždy. Ale tohle chápeme asi oba. Zkontrolujte to čerpadlo. Jinak pokojový termostat musí být vždy zapojen přes ekvi regulaci s ovládáním 3c (4c)ventilu přes servomotorek (čidlo termostatu v místnosti se v ten okamžik stává řídící na úkor čidla teploty vstupní topné vody do radiátorů, za podmíky, že na zpátečce je oněch 60C), přímé řízení kotle termostatem nejde, protože tyto kotle nejsou plynové, a už vůbec ne kondenzační; jejich setrvačnost je oproti plynu veliká. Na Komexthermu mě mrzí, že je to, podle mě, docela obyčejná regulace, za celkem dosti peněz (chybí mi třeba možnost ovládání přes PC,včetně možnosti archivace naměřených dat); na toto téma existují elektrostavebnice ekviregulací i s pokoj termostatem včetně třeba nastavení kompenzace nahřátí zdí za podstatně menší peníze, vhodné i pro automaty na tuhá paliva, ovšem záruka to je jaksi problém..

12.08.2008 Šimeček

Zvednu teplotu výstupní vody na cca 80st C a pořídím teploměr, tím by mělo být vše pod kontrolou. Je pravda, že je tato regulace méně vybavená a že jsem se chybně domníval, že je nesprávně montovaná, již jsem tomu zřejmě přišel na kloub.

12.05.2008 Libor Směja

Ano, Komextherm je jednoduchá ekvitermní regulace, ale má dvě úžastné vlastnosti. První je, že opravdu funguje, což se o některých ekvitermních regulacích na trhu nedá říci. Stále měníme různé regulace zákazníkům za Komextherm, protže chtěli ušetřit a naběhli si. Za druhé: je strašně jednoduchá skoro pro každého. Spousta zákazníků nám děkuje za to, že se o ní nemusí absolutně starat a drží jim požadované teplotní parametry domu. Co se týče některých příspěvků, které zmiňují dolaďování nastavení otáčením sluníčka atd., tak to je dáno jinými skutečnostmi. Jedná se např. o špatně vypočítaný výkon radiátorů ve vztahu k tepelným ztrátám objektu s vazbou na jeho orientaci vůči světovým stranám apod.

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz