Poradíme vám

Máte problém? Potřebujete poradit?
Podívejte se do rubrik - možná to už někdo řešil:

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.

10.11.2009 – Dotaz - 1 odpověď

Dobrý den, je nutné čerpadlo v kotlovém okruhu?

08.11.2009 – Minimální velikost kotelny - 1 odpověď

Děkuji za informaci, teprve jsem ve fázi tvorby projektu RD a dotaz směřoval k tomu, zda by bylo vůbec technicky možné tento typ kotle, případně jiný výkonově podobný kotel na pelety z Vaší nabídky v uvedených rozměrech vůbec instalovat. Zlata Benešová

28.10.2009 – Přestavba kotle ling 25 na pelety - 2 odpovědi

A. Ivanov: Dobrý den,již druhou sezonu si topíme kotlem ling 25-uhlí k naší plné spokojenosti až na jednu věc a to velká prašnost v kotelně při nakládání zásobníku i když nakládám opatrně lopatou tak mám vše pokryté vrstvou černého prachu a jelikož jsem nucen používat kotelnu i jako dílnu, je toto pro mne velice nepříjemné. No zkrátka rád bych kotel přestavěl na pelety a žádám Vás tímto o informace co k tomu potřebuji dokoupit, jak postupovat a jak také zhruba kotel přenastavit. Předem děkuji za Vaši ochotu.

23.10.2009 – Kotel Pelling 27 - hořák na obilí - 1 odpověď

Žádáme zdvořile o radu, jak správně dávkovat obilí pro kvalitní spalování. Servisní technik, který nám uvedl do provozu tento kotel, neměl zkušenosti s obilím, kotel nám nastartoval, docházelo k hoření pšenice spolu s dřevními peletami (pro lepší rozhoření), následně došlo k zadušení kotle přílišním dávkováním obilí. Kde jsme udělali chybu a jaký má být správný interval mezi dávkováním a hořením obilí. Děkujeme za odpověď.

22.10.2009 – Plnění peletek... - 1 odpověď

Dobrý den, asi týden na hodinu přesně jsem šťastným provozovatelem GUNTAMATICu Biostar 15W - BOX, který zatím bez problémů a krásně vytápí doposud nehotovou stavbu RD. Peletky jsem při rozjezdu panem Svobodou a 1x poté nasypal manuálně do násypky BOXu, ale pochopitelně nemám zájem toto praktikovat delší dobu. Bohužel v mém regionu - Opava - je závoz cisternou do BOXu dost problematický.V tuto chvíli se jako jediná reálná dodávka jeví od firmy EVANS Baška (www.evans.cz), která zprostředkovává dodávku a prodej peletek od obří peletkárnu v Paskově (mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou) firmy MM-HOLZ (tuším). Firma si cisternu pro závoz dle jejich sdělení půjčuje z Čech, podle podkladů co mi poslali se jedná o cisternu na peletky MAN 10t firmy CDP Ekopaliva z Prahy. Dle podkladů, cituji: "Ideální pro foukání pelet je připojení hadice cisterny na trubku do skladu např. fasádě domu pomocí vhodné koncovky na dům - spojka samec VK100. Hadice od cisterny má na konci vždy samici s pákovým uzávěrem." Zajímalo by mě jednak, zda plnící otvor na BOXu dodaného s kotlem vyhovuje požadavkům cisterny, tak, aby mohla přijet a mohlo být plněno, nebo je nutné případně dokoupit nějaký doplněk, dle podkladů "Samec pro hadici cisterny 100mm VK 100 s R4“ vnitřním závitem". Současně nevím, zda si pro případné plnění musím nějak vyřešit odfuk prachu na druhý z otvorů BOXu, nebo (pokud máte zkušenosti) odfuk zajistí z cisterny; případně co vše další mě může potkat. Trochu mě děsí že budu mít dokonalý kotel a dopravovat palivo jako ve "středověku", a okolní majitelé v poslední době alespoň v našem regionu značně oblíbených tepelných čerpadel mě budou mít definitivně za hlupáka. Mám od p. Svobody kontakt ještě na dodavatele peletek z Bystřičky, snad p. Vyroubal, ten byl před 14-ti dny při jediném uskutečněném hovoru velice ochotný, ale další týden před uvedením kotle do provozu už nezvedal telefon. Děkuji Vám za Váš čas a případnou odpověď.

15.10.2009 – Benekov Pelling - spalování - 1 odpověď

Dobrý den, začínám topit druhou sezonu s kotlem Benekov Pelling a nemohu nějak vyladit hoření. Peletky nejsou rozmístěny rovnoměrně po celém hořáku, zepředu jich je podstatně méně a dozadu postupně přibývají. Přijde mi, jakoby zepředu šlo více vzduchu. Nevíte čím by to mohlo být způsobené? Na jaře jsem po sezóně prostor pod hořákem čistil. Ještě bych měl dotaz k roštu na kusové dřevo k tomuto kotli. Po stranách jsou pro něj úchyty, ale žádný jsem ke kotli nedostal přitom na fotkách jsem někde tento kotel viděl i s roštem. Jde mi o to, že pokud nepůjde delší dobu proud, což se naštěstí zatím nestalo, nemám alternativu jak alespoň nouzově zatopit. Dále by mne zajímalo, zda v kotli s hořákem na pelety mohu spalovat i alternativní paliva jako např. obilí, nebo zda musí být jiný typ hořáku. Děkuji

06.10.2009 – Přestavba - 1 odpověď

Dobrý den, pokud bych si chtěl zakoupit kotel AM24 BIO s dotací ze zelené úsporám. Je technicky poté možné přestavět kotel i na používání uhlí ? Děkuji

02.10.2009 – Ponast - 1 odpověď

Dobrý den,velice se mi líbí kotel ponast kp 21. Mohl bych ho někde vidět v provozu? Jsem z vysočiny-Havlíčkův Brod. A ještě bych se chtěl zeptat jak nákladná je investice do tohoto kotle aj s dopravníkem,násypkou a zapojením. Kotel s násypkou bych měl v kotelně přímo vedle sebe. Moc děkuji za vaší odpověď!

09.09.2009 – Dotaz - 1 odpověď

Zajímalo by mne zda je nějak zpoplatněno zpracování cenové nabídky včetně návštěvy Vašeho technika ? Jsou ceny kotlů uvedené na Vašich stránkách fixní nebo je možné poskytnout ještě nějakou slevu ?

19.07.2009 – Benekov ling 50 uhlí - 1 odpověď

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je normální, že při ukončení topného režimu (automat) a přepnutí do režimu ručně,vyjedu žhavé uhlí do popelníku, ale nechám kotel zapnut na ručně, protože kotlové čerpadlo je napojeno na kotel, náběh čerpadla 40 st. a v systému je ještě voda teplejší. Za tohoto stavu mi po nějaké době začne podavač podávat a větrák foukat. Co Vy na to? Za odpověď děkuji

10.07.2009 – doprava pelet cisternou - 1 odpověď

Dobrý den, uvažuji o koupi zásobníku na pelety Geobox 17/19, bydlím 5 km za Jilemnicí v Krkonoších doprava cisternou je také z Městce Králové? nebo až z Prahy, to je nad 100 km. Děkuji.

28.06.2009 – LING 50 - 1 odpověď

Dobrý den , chtěl bych se zeptat zda je normální, že při ukončení topného režimu (automat) a přepnutí do režimu "ručně" vyjedu žhavé uhlí do popelníku, ale nechám kotel zapnut na ručně, protože kotlové čerpadlo je napojeno na kotel, náběh čerpadla 40 st. a v systému je ještě voda teplejší. Za tohoto stavu mi po nějaké době začne podavač podávat a větrák foukat. Co Vy na to? Za odpověď děkuji.

02.06.2009 – Jak dlouho trvá předělání staré kotelny na novou? - 1 odpověď

Dobrý den, chěli bychom kompletně předělat naši starou kotelnu a možná využít i dotace na nový kotel. Zajímalo by mě, jak dlouho trvá zhruba kompletní proces přestavby, tj. od zavolání, přes příchod technika, zpracování návrhu, zabudování kotle a jeho konečné uvedení do provozu.

01.06.2009 – KP11 - 1 odpověď

Dobrý den, je možno vidět někde v provozu automatický kotel KP11 nebo KP10 nebo získat kontakt na lidi, kteří jej mají? Ještě bych potřeboval vysvětlit jednu "triviální" záležitost. Nerozumím, k čemu je ekvitermní regulace. Přečetl jsem si, že slouží k regulaci kotle podle venkovní teploty. Přiznám se, že mě spíš zajímá, jaká je teplota v místnosti, ve které se zrovna nacházím. Nestačí tedy jen pokojový termostat? V čem se tyhle dva způsoby regulace liší? Dají se kombinovat? Děkuji

02.05.2009 – dotace - 1 odpověď

Dobrý den, prosím vás, chtěla bych se zeptat na něco ohledně dotací ze SFŽP. Na kotel Licotherm AM 24 je taky možné získat dotaci, i když je to kotel jak na uhlí, tak i na pelety? Děkuji za vaši odpověď.

01.05.2009 – prosím radu - 1 odpověď

Dobrý den, mám dotaz, máme ling 50 na peletky - stále ale řešíme vlhkost skladovacích prostor a dočasně topíme uhlím most - při objednávce jsem již věděl, že první sezona bude na uhlí, technik říkal, že by mělo vše fungovat. Vše bylo ok, pokud kotel šel semtam do útlumu. Nyní ale, když kotel začíná jet na vyšší výkon, mám značný problém se spékáním uhlí - už zastavilo i šnek. Dále se z hořáku, kde vznikne krtina tak velká, že dosáhne až k prstenci keramiky, vyvaluje nedohořelé uhlí, které plní popelník (při 15 podávání, 45 dohoř, 85 vent.) Takto nevydrží v podstatě ani přes noc. Viděl jsem, že hořáky na uhlí jsou mírně odlišné, i keramika má jiný tvar. Je to příčina problému? Díky za odpověd.

09.04.2009 – Regulátor tahu - 1 odpověď

Dobrý den, zaujal mě regulátor tahu a chtěl bych Vás poprosit o nějaké bližší informace. Především jsem nenašel cenu. Od kotle mám kouřovod 130mm (kotel BioComfort 16), existuje k tomu nějaká regulace? Nastavení klapky zvládnu dle návodu sám, nebo musím mít nějaký přístroj na změření tahu komínu a instalaci musí provést odborník?

07.04.2009 – regulátor ťahu komína - 1 odpověď

Dobrý den, regulátor ťahu komína bude fungovať aj na komíne, na ktorý je napojený krb-krbová vložka o výkone 14 kW? Ďakujem.

30.03.2009 – Program zelená úsporám - 1 odpověď

Nedá mi to a musím reagovat na článek "Program Zelená úsporám) vyzařující optimismus. Jelikož mě v roce 2007 "namlsal" úspěch s dotací ze SFŽP na Váš kotel, řekl jsem si, proč nerekonstruovat baráček s pomocí EU a státních peněz i nadále. Z médií kusé informace o podporách zateplení rodinných domků prosakují neustále, tak jsem se vypravil na SFŽP s blížícím jarem i já. Čekal jsem, že vyfasuju propagační materiály a hlavně informace (co a jak se uznává za jakých podmínek se realizuje atd.), jak tomu bylo v případě realizace kotle. Zjistil jsem, že SFŽP pro MS kraj nesídlí na ostravské radnici, ale v domě plném kanceláří na českobratrské ulici čp 5. Po lustraci paní vrátnou jsem vystoupil z výtahu v cca 4-5 patře na chodbě s několika na první pohled neoznačenými papundeklovými dveřmi (paneláková klasika vzor 75). Po ohledání chodby (informační cedule nikde) jsem našel patřičné dveře hned vedle výtahu (napoprvé jsem je fakt přehlédl) podle ručně psané nálepky na zvonku "SFŽP - zvoňte". Pozoruhodné bylo, že po zazvonění a dotazu na informace k programu mi paní (25. března) sdělila, že nic neví, ať sleduju webové stránky. Že ani oni sami nemají žádné rozumné informace. A velmi zajímavou informaci si paní úřednice nechala na konec, a sice, že se uvažuje, že příjem a posouzení žádostí o dotace na vyhlášené programy budou nějakým záhadným a pro úředníky doposud neznámým způsobem časem přijímat banky.... Ten článek na SFŽP vypadá optimisticky, ale realita je bohužel jiná. Řekl bych, že situace s dotacemi je především mírně řečeno chaotická (v Praze se používá termín bordel, v Ostravě cipárna).

25.03.2009 – kotel mimo dům - 1 odpověď

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je možné instalovat automatický kotel mimo rodinný domek, a odtud vést cca 30 cm pod zemí trubky s topnou vodou do domu. Vedení by bylo cca 25 m od kotle k připojení do řadu. Mám malý rodinný domek a na kotel mi prostě nezbývá místo. Dále bych se chtěl zeptat, jestli je nutné připojit nový zdroj tepla do topného okruhu v místě stávajícího kotle, nebo jestli nevadí připojení v jiném místě domu. Děkuji ZelenkaCopyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz