Poradíme vám

Máte problém? Potřebujete poradit?
Podívejte se do rubrik - možná to už někdo řešil:

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.

06.08.2007 – Pelling 27 - 1 odpověď

Mám ještě otázku: který hořák je standartně dodáván ke kotli Pelling 27, popřípadě kolik stojí hořák zrno 3? Musím mít na spalování kvalitního obilí nebo odpadu ze sušiček rozdílné hořáky?

06.08.2007 – Pelling 27 - 1 odpověď

Dobrý den. Dá se v kotli Pelling 27 spalovat i odpad ze sušiček obilí (tzv.zadina,plevy) a s jakým úspěchem? Je to možné, anebo bude výměnou hořáku, popř. podavače v tomto kotli spalovat štěpku?

03.08.2007 – piliny - 1 odpověď

Proč se nedají spalovat suché piliny v sypkém stavu? Dřevěné pelety se vyrábí přece z pilin úpravou lisovaním. Nechápu, můžete mi to vysvetlit?

02.08.2007 – zanesení kotle - 1 odpověď

Dobrý den, mám jednu otázku ohladně kotle V-Ling 27, a to k jakému účelu je v horní části výměníku zavěšené cosi, co při zavření dvířek na čistění šroubu v těchto dvířkách uzavře jednu část. Dá se pomocí tohto šroubu něco štelovat, nebo při povolení se bude zřejmě vytvářet mezera, se zkrátí cesta spalin? A dále mám otázku, co je příčinou velkého zanášení kotle a jakým způsobem se to dá snížit?

02.08.2007 – teplota radiátorů - 1 odpověď

Dobrý den, mám otázku ohledně kotle Pelliing 27, kde mám nastavenou teplotu výstupní vody na 74 st.je napojených 8 panelových radiátorů zn. Korado osazených termostatickými hlavicemi. Když pustím nejbližší dva radiátory u kotle tak mi poslední vůbec netopí. A navíc nikdy niejsou radiátory teplé až dole, je to normální?

01.08.2007 – Regulace - 1 odpověď

Dobrý den, chci se zeptat zda nemáte zkušenost s regulací ADEX COMFORT 03. Děkuji.

28.07.2007 – automaticky podavač paliva - 1 odpověď

Dobry den, mam kotel v-ling 25 a uvažuji o postaveni velkokapacitniho zasobniku, aby mi vydržel na celou zimu. Ale mělo by to byt podavani plně automaticke. Dalo by se s vami dohdnout na nějakem řešeni? Pišete, že v zahraniči jsou tyto kotle plně automaticke; bohužel jsem nenašel žadne přesne foto nebo popis, jak je to řešeno. Děkuji Valek

12.07.2007 – Pelety nebo uhlí? - 1 odpověď

Četl jsem, že při ceně nad 2,60 Kč za 1 kg dřevěných pelet je výhodnější raději kupovat uhlí. Je ta cena reálná? Připadá mi, že se to všechno musí nutně odrazit na kvalitě. Nevím, kde je pravda a rád bych se řídil heslem „Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci.“

08.07.2007 – Rez v letním období - 1 odpověď

Dobrý den, mám ling 50 a po 3 měsících od přerušení topení se v kotli objevila rez, chci se zeptat jestli je to běžné po první topné sezóně (kotel je umístěn ve sklepě kde je asi vyšší vzdušná vlhkost ). Nemáte nějakou zkušenost jak by se tomu dalo zabránit. Mám pocit, že kotel bude více ztrácet na životnosti v létě, kdy se netopí, než přes zimu. Děkuji i za rady a zkušenosti od dalších majitelů těchto kotlů.

02.07.2007 – vytápění pro NED, PD - 2 odpovědi

Dobrý den. Zaujala mě Vaše nabídka a stránky. Zatím ale z nich nevyplýva zda je vhodný typ Benekov 15 pro nízkoenergetické domy, i když jsem tu toto tvrzení někde objevil. Pro PD stačí například 5 kW. Pokud by bylo použité topení vyššího výkonu, potom je to pravděpodobně zbytečné. Chápu, že je možné výkon regulovat ve velkém rozsahu. Ale teď zajímavá otázka: jaký je rozdíl účinnosti při maximálním a minimálním výkonu kotle? Pokles účinnosti např o 20 % by človeka přinutil k zamyšlení, zda je to ekonomické. Kotle na peletky, dřevo menšího výkonu se nevyrábí? Myslím, že by si svoje místo na trhu našly. Měl bych další otázku: Jaké musí být specifikace místnosti na umístění kotle - větrání, umístění v budově, minimální objem místnosti, pokud chci např. použít kotel Benekov 15? Je nutné tuto místnost mít ve sklepě, na venkovním plášti budovy? Poslední připomínku bych měl k uhlí jako k palivu. Podle mého názoru není tak perspektivní, jak tvrdíte na stránkach. V Norsku je zakázané prodávat myslím už pár let a důvod byl špatný vzduch okolo měst a obcí, kde sa topilo uhlím. Přemýšlím také, za jak dlouho to naše nazelenalá vláda také zavede. V tisku proběhla nedávno zpráva o panu Bursíkovi, jak chce omezovat neekologické spalování uhlí na našem území. Samozřejmě Vaše kotle splňují všechny limity a nepředpokladám, že by se mohly výrazně podílet na emisích. Právě naopak. Děkuji za odpoveď a přeji mnoho úspěchů.

19.06.2007 – V-Ling 50 - 1 odpověď

Co je nutné vyměnit při změně paliva na obilí a nebo peletky a kolik mě to bude stát?

13.06.2007 – pell 27 - 1 odpověď

Mám objednaný kotel Pelling 27. Zajímalo by mě, jaký hořák je standartně k tomuto kotli dodáván a jak se hořáky zrno 1,2,3 od sebe liší, jaké obilí jsou schopné spalovat? Děkuji.

12.06.2007 – prodáváte i celé sestavy kotelen topenářům - 1 odpověď

Dobrý den, mám zájem o vaši kotelnu, jde o dodávku pro zákazníka, kterému dělám topení, zvádnu ji sám nainstalovat a jak mi ji dodáte, jsem topenář živnostník.

12.06.2007 – úspora - 1 odpověď

Dobrý den. Vlastním kotel v-ling 50, který je propojen s kombinovaným boilerem. Zajímalo by mě, jak ho můžu nejlépe seřídit, aby spotřeba paliva byla co nejmenší. Zkouším experimentovat s nastavením, ale mám dojem, že to nemá příliš velký vliv. Nevím, zda vůbec jde touto cestou poradit, předem však děkuji za odpověď.

16.05.2007 – uhlí a jeho vlhkost - 1 odpověď

Zdravím, ovlivňuje životnost kotle popž. výhřevnost vlhké uhlí?

11.05.2007 – Pelety v zahraničí - 1 odpověď

Evropská unie mluví téměř do všeho. Jaká je současná situace ve výrobě a obchodování s touto komoditou v zahraničí?

24.04.2007 – Odpad z drtičky větví - 1 odpověď

Dobrý den, vzhledem k výhledům do budoucna, která může být v podobě zákazu spalovaní uhlí a při ceně pelet, mě neopouští myšlenka spalovat v Lingu rozdrcené v drtičce a následně vysušené dřevo - větve, kůra. Hledám odpověď na to, zda je toto možné, a jak se na to tváři šnekový dopravník, zda si s takovým palivem poradí a jaké nároky, co se týka "zrnitosti", by takové palivo mělo splňovat? Zdraví spokojený zákaznik firmy Esel.

06.04.2007 – cena inštalácie - 2 odpovědi

Nejsou vaše instalace predražené? Malý soukromníci jsou lacinější.

03.04.2007 – vnitřní okruh kotle - 1 odpověď

Máme nainstalovaný kotel Benekov ling 50 na obilí. vnitřní okruh kotle je řízený přes ohřev vody v zásobníku a na této větvi je i oběhové čerpadlo s termospínačem. Zajímalo by mě jak se bude chovat kotel při prudkém poklese teploty vody v zásobníku / sprchování mnoha zaměstnanců na konci směny / nebude ten kotel dechtovat?

21.03.2007 – kotel v praxi - 2 odpovědi

Dobrý den.Uvažuji o koupi Vašeho kotle V -ling 25 a topení peletkami, a nebo obilím, zaujímalo by mě zda je možné vidět někde kotel v provozu a optat se na zkušenosti někoho kdo kotel od Vás delší dobu používá?Je pravda,že při spalovaní obilí vzniká zápach? Děkuji ŠčudlaCopyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz