zpět na přehled kategorií

Poradíme vám

Přehled dotazů v rubrice Dotace na kotel:

06.01.2016 operator antonin heinl – dotace na kotel - 1 odpověď

mam kotel feroli,chci pridat automaticke podavani,vstahuje se na to dotace?

02.08.2012 Petr Kuldán – Dotace - 1 odpověď

Dobrý den, chci změnu vytápění z tuhých paliv(uhlí) na plyn. Je na to nějaká dotace? Děkuji za odpověď Petr Kuldán

28.02.2011 Dana Drobná – Jak to vypadá letos s dotacemi - 1 odpověď

Dobrý den. Koupili jsme dům, 4 roky starý, elektrické vytápění. Protopíme za rok 80 tis. Rádi bysme přešli na jiný zdroj vytápění - automatický kotel na peletky nebo uhlí. Plyn není v naší obci zaveden. Ráda bych věděla, jak to vypadá s dotacemi ZELENÁ ÚSPORÁM letos. Jestli platí, že program běží do 31.12.2012. Rádi bychom toto zrealizovali letos v létě, než začne nová topná sezona....ale záleží jestli jsou na to dotace, finance už nám na to nezbývají....vím, že by se nám to vrátilo i bez dotací, ale s dotacemi by to bylo snadnější....předem děkuji za odpověď.

30.03.2009 JiriK – Program zelená úsporám - 1 odpověď

Nedá mi to a musím reagovat na článek "Program Zelená úsporám) vyzařující optimismus. Jelikož mě v roce 2007 "namlsal" úspěch s dotací ze SFŽP na Váš kotel, řekl jsem si, proč nerekonstruovat baráček s pomocí EU a státních peněz i nadále. Z médií kusé informace o podporách zateplení rodinných domků prosakují neustále, tak jsem se vypravil na SFŽP s blížícím jarem i já. Čekal jsem, že vyfasuju propagační materiály a hlavně informace (co a jak se uznává za jakých podmínek se realizuje atd.), jak tomu bylo v případě realizace kotle. Zjistil jsem, že SFŽP pro MS kraj nesídlí na ostravské radnici, ale v domě plném kanceláří na českobratrské ulici čp 5. Po lustraci paní vrátnou jsem vystoupil z výtahu v cca 4-5 patře na chodbě s několika na první pohled neoznačenými papundeklovými dveřmi (paneláková klasika vzor 75). Po ohledání chodby (informační cedule nikde) jsem našel patřičné dveře hned vedle výtahu (napoprvé jsem je fakt přehlédl) podle ručně psané nálepky na zvonku "SFŽP - zvoňte". Pozoruhodné bylo, že po zazvonění a dotazu na informace k programu mi paní (25. března) sdělila, že nic neví, ať sleduju webové stránky. Že ani oni sami nemají žádné rozumné informace. A velmi zajímavou informaci si paní úřednice nechala na konec, a sice, že se uvažuje, že příjem a posouzení žádostí o dotace na vyhlášené programy budou nějakým záhadným a pro úředníky doposud neznámým způsobem časem přijímat banky.... Ten článek na SFŽP vypadá optimisticky, ale realita je bohužel jiná. Řekl bych, že situace s dotacemi je především mírně řečeno chaotická (v Praze se používá termín bordel, v Ostravě cipárna).

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz