zpět na dotazy

Poradíme vám - vnitrni termostat k RVT06

19.01.2008 pavel: Dobrý den, prosím mohli byste mi poradit? Vytápím rodinný domek elektrickým kotlem Protherm, k tomu je akumulační nádrž na 200 litrů vody, a ekvitermní regulace Komextherm RVT 06 s čidlem venkovní teploty. Pokud bydlíme a topí se pořád, vše funguje k plné spokojenosti. Problém nastává, když na několi dní jedeme pryč a vypnu topení. Pokud se vracíme např. v pátek, tak nastavím topení, aby od čtvrtka topilo. Jenže tím, jak se soustava řídí venkovní teplotou a nemám vnitřní čidlo teploty, tak třícestný ventil pouští vodu především do akumulační nádrže a do domu jde tepla jen trochu, čili je zima. Šlo by do tohoto systému nějak zapojit čidlo vnitřní teploty ? – Moje představa je, že by podle tohoto čidla jelo topení po dobu, kdy je potřeba vytopit na provozní teplotu, tj. maximum tepla jde do domu a do akumulační nádrže jen malá část, a jakmile se vytopí na nastavenou teplotu, tak se přepne na klasickou ekvitermní regulaci. Díval jsem se na vnitřní termostat IMIT, který lze k RVT06 připojit, ale pokud jsem správně četl návod, tak ten nechá jet soustavu podle ekvitermní regulace a slouží jen k tomu, aby pokud v referenční místnosti překročí teplota nastavenou hodnotu (např. díky topení krbem, což je mimo jiné můj případ) , vypnul topení. Takže mám dojem , že by mi nepomohl – nebo se mýlím? Děkuji.

21.01.2008 Libor Směja

Asi byste si měl dát do prostoru, který vytápíte, jakýkoliv prostorový termostat, který bude umět v případě, že prostor nemá požadovanou teplotu, vyřadit z funkce ekvitermní provoz regulace. Na regulaci je pak svorka dálkové ovládání, kterou máte zřejmě proklemovanou a tím tuto možnost nemáte (nepoužíváte). Zkuste nám, prosím, ještě napsat, zda máte regulaci RVT 06 nebo RVT 06.2.

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz