zpět na dotazy

Poradíme vám - prosím radu

01.05.2009 Mik: Dobrý den, mám dotaz, máme ling 50 na peletky - stále ale řešíme vlhkost skladovacích prostor a dočasně topíme uhlím most - při objednávce jsem již věděl, že první sezona bude na uhlí, technik říkal, že by mělo vše fungovat. Vše bylo ok, pokud kotel šel semtam do útlumu. Nyní ale, když kotel začíná jet na vyšší výkon, mám značný problém se spékáním uhlí - už zastavilo i šnek. Dále se z hořáku, kde vznikne krtina tak velká, že dosáhne až k prstenci keramiky, vyvaluje nedohořelé uhlí, které plní popelník (při 15 podávání, 45 dohoř, 85 vent.) Takto nevydrží v podstatě ani přes noc. Viděl jsem, že hořáky na uhlí jsou mírně odlišné, i keramika má jiný tvar. Je to příčina problému? Díky za odpověd.

01.05.2009 Libor Směja

Pokud jste při úklidu kotelny našel trubku sekundárního vzduchu, tak máte zřejmě v kotli keramiku Zrno3, která se skládá z dvou desek na sobě položených. Toto není nejvhodnější pro spalování uhlí, ideální by bylo zakoupit keramiku pro spalování uhlí a mohl byste mít problém vyřešen. Ještě lepší by bylo, kdybyste poslal na email info@esbeko.cz foto prostoru spalovací komory a my bychom Vám poradili přesně co udělat a co ještě potřebujete dokoupit.

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz