Aktuálně

 

POZVÁNKA NA DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

206. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SALONU KOTLU  se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod.
207. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KOTELNĚ se bude konat v Týně nad Bečvou dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod. 

POZVÁNKA NA VÝSTAVU
momentálně se výstavy nekonají z důvodů Covid-19

 
AKTUALITY Z MÉDIÍ
 
Rekreační zařízení
EDEN Herlíkovice
Miloslava Valinová Budyně nad Ohří Dana Staňková Božtěšice Vladimír Novák Konojedy Luděk Jůza Louňovice
Všechny rozhovory s majiteli automatických kotlů  najdete ZDE 

 


Prohlédněte si všechna videa 
AUTOMATICKÉHO VYTÁPĚNÍ
na YouTube

 

Magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ
získal ocenění ZLATÝ @ TZB-info 2010

Krbová kamna a interiérové kotle VERNER aneb letní speciální nabídka

09.07.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Společnost VERNER je známá nejen díky vynikajícím automatickým kotlům a kotlům na kusové dřevo, ale ve svém výrobním sortimentu má i velmi širokou výkonnostní řadu (5 – 16 kW) interiérových kotlů a krbových kamen, která jsou určena pro úsporné a příjemné vytápění rodinných domů, bytů, restaurací, chat, chalup a obdobných objektů. Interiérové kotle a krbová kamna VERNER lze použít jako doplňkový zdroj tepla, ale také jako hlavní zdroj tepla pro trvalý provoz. Například v kombinaci s vytápěním zemním plynem nebo elektrickou energií můžete ušetřit až 50% nákladů na topnou sezónu a při použití interiérového kotle VERNER jako hlavního zdroje tepla, pak mohou být reálné úspory ještě mnohem vyšší.

Celý článek »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v automatické kotelně GUNTAMATIC v Kostelci nad Černými lesy

29.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení zájemci o automatické vytápění, dovolujeme si vás pozvat na DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, které pro vás připravuje společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. www.estech.cz . Místo konání: Kostelec nad Černými lesy, Komenského ulici č. 813. Aktuální termín konání nejbližšího Dne otevřených dveří v této kotelně je uveden v AKTUALITÁCH na titulní straně magazínu AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ. Pokud byste s námi chtěli realizovat kotelnu s jiným automatickým kotlem, přijďte se podívat, jak vypadá instalace naší společnosti pro modelový rok 2010 v případě instalace kotelny s kotli BENEKOV, LICOTHERM, PONAST nebo VERNER.

Celý článek »

Pelety - změna v životě

25.06.2010 | František Švamberg | Pohled veřejnosti

Přirozenou otázkou v životě rodiny pana Z.P. bylo v minulém roce vyřešení otázky, jak dál? Poměrně mladá rodina – dnes už 2+2 – zvládla stabilizovat se ve starším domě, přistavět ho a zrekonstruovat do podoby 2x140 m2 užitné plochy, ale obsluha kamen a příležitostně krbu byla stále větší zátěží. Jde sice o vesničku v třeboňské přírodě, nicméně kouření přímo do sousedova dvora a každoroční rozcvička na hromadách polen kolem domu už byly neudržitelné. Dále necháme vyprávět pana domácího.

Celý článek »

Kontejnerové kotelny

23.06.2010 | Tomáš Šimek | Pohled odborníků

Po přečtení nadpisu možná trochu přemýšlíte, co si představit pod pojmem kontejnerová kotelna. Můžeme vás ujistit, že se nejedná o ledajaký venkovní kontejner na odpadky, ale o důmyslně naprojektovanou kotelnu na biomasu, která je umístěna např. ve stavební buňce s vhodným designem. Kontejnerová kotelna je speciálně navržena jako mobilní zařízení. Tato přednost zajišťuje velkou variabilitu použití. Lze ji použít jako rezervní či havarijní kotelnu, kterou je možné dle potřeby převážet z jednoho místa na druhé.

Celý článek »

Náhrdelník "perel" na téma rakouské automatické kotle

11.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení čtenáři, jistě si někteří z vás v posledním týdnu všimli několika ne příliš pozitivně naladěných příspěvků do diskuze na TZB, týkající se mé osoby, viz. zde. Tyto příspěvky byly reakcí na mnou srovnávací tabulku v článku pod názvem Není kotel jako kotel, která vznikla jako reakce na skutečnost, že se někteří prodejci rakouských kotlů snaží v ČR zákazníkům vysvětlit, jak a proč je automatický kotel Guntamatic Biostar nedokonalý a že oni mají ten nejlepší a nejdokonalejší kotel. Celá tabulka byla vytvořena za účelem seznámení vás, čtenářů, s tím, co je pravda a co lež. Byla zpracována  nikoli proto, aby porovnávala kotel Guntamatic Biostar s nějakým konkrétním rakouským kotlem, ale s celkem sedmi rakouskými kotli, které se dají řadit mezi standardní rakouské kotle na pelety.

Celý článek »

Jak se staví silo na pelety (sezónní zásobník)

10.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení čtenáři, vzhledem k tomu, že většina z vás má problém, jak po instalaci kotle Guntamatic vybudovat silo na pelety (celoroční zásobník), rozhodli jsme se pro vás připravit tuto fotoreportáž se stručným popisem, jak nejlépe na to. Pokud i tak budete mít nějaký problém, neváhejte nám napsat dotaz na info@guntamatic.cz , popř. zavolat na tel.č.777 283 009.

Celý článek »

Interiérové kotle a ,,Zelená úsporám“

09.06.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Interiérový kotel na kusové dřevo v dotačním programu ,,Zelená úsporám” aneb interiérový kotel VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 s redukovaným výkonem. Přáli byste si poznat ten nenahraditelný pocit, když při chladném večeru sedíte v příjemném pohodlí Vašeho domova u interiérového kotle s efektem otevřeného ohně a společně s rodinou nebo skleničkou dobrého vína, či zajímavou knihou posloucháte praskající dřevo a sledujete plápolající plamínky? Nyní už nemusíte pouze snít! Díky zařazení interiérového kotle VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 s redukovaným výkonem do seznamu výrobků a technologií v dotačním programu ,,Zelená úsporám“ můžete tento pocit zažívat každý den i Vy! Nová generace interiérového kotle VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 spojuje přednosti klasických kotlů a krbových kamen. Nabízí nejen pohodu a teplo rodinného krbu, ale i velmi vysokou výhřevnost a komfort vytápění při napojení na teplovodní okruh topné soustavy (kotle mají vestavěný teplovodní ...

Celý článek »

Automatické kotle na pelety ÖkoFEN - srovnávací tabulka argumentů

09.06.2010 | David Kehm | Pohled podnikatelů

Cena 200.000 při životnosti 30-40 let a provozu 365 dnů v roce, ÖkoFEN vyrobil jako první v roce 1997 registrovaný automatický peletkový kotel na světě! Dle praxe s kotlema na štěpku, které jsou v provozu již přes 20 let lze předpokládat dobu životnosti. Automatické kotle na peletky jsou v provozu 13 let. Pokud budeme počítat náklady stejným způsobem, tj. 200.000/40/365, tak náklady na jeden den jsou 14 Kč, ale
jelikož je v ČR topná sezóna zhruba 252 dní, užitková voda se dá ohřívat mimo topnou sezónu solárními kolektory, nebo kotlem, tak tato informace asi zákazníkům nic reálného neřekne.

Celý článek »

Moje cesta k peletám a Guntamaticu

08.06.2010 | Karel Schiesser | Pohled veřejnosti

Jako jeden z malé, ale doufám, že stále početnější skupiny lidí, kteří se rozhodli pro vytápění svých nemovitostí „biomasou“, a to konkrétně automatickým kotlem na pelety, bych se rád touto cestou díky tomuto internetovému magazínu podělil o své zkušenosti, ale spíše zážitky a často překvapení při cestě k vytápění rodinného domu peletami a při topení samotném. Vím, že k tomuto tématu je řada diskusí porůznu na internetu, třeba zde, ale chtěl jsem své poznatky sdělit komplexnější formou, která v rámci různých fór a chatů není možná. Předem také uvádím, že nejsem v žádné přímé vazbě, kromě vztahu objednatel – dodavatel, k žádnému z výrobců kotlů či paliv do nich. Také se nebráním žádným, byť i značně kritickým reakcím. Pojem biosmasa u mě konkrétně znamená dřevo. Jsem člověk takříkajíc skoro odkojený horami – Jeseníky – byť svůj ...

Celý článek »

Není kotel jako kotel...

01.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení zákazníci, vzhledem k tomu, že se dennodenně setkáváme s tím, že prodejci jiných rakouských kotlů označují kotle Guntamatic za stejná zařízení jako ty jejich, byli jsme nuceni, vytvořit tuto porovnávací tabulku, která vám jednoduchou a srozumitelnou formou ukáže, že kotle Guntamatic jsou naprosto jiné. Jiné jak z pohledu technologické vyspělosti, která i přes několikeré pokusy o zkopírovaní nebyla stále úspěšně napodobena, tak i z pohledu ekonomiky, kdy na první pohled nejdražší zařízení je ve skutečnosti nejlevnější. V levém sloupci se nachází stav, popř. řešení technologie u jiných rakouských kotlů, vpravo pak pro srovnání řešení technologie Guntamatic Biostar.
 

Celý článek »

Dopřejte si i vy radost z posezení u ,,rodinného krbu“

21.05.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Chtěli byste poznat ten nenahraditelný pocit, když při dlouhém zimním chladném večeru sedíte v teplém pohodlí Vašeho domova u krbových kamen s efektem otevřeného ohně a společně s rodinou nebo skleničkou dobrého vína, či dobrou knihou posloucháte praskající dřevo a pozorujete plápolající plamínky? Právě pro Vás společnost VERNER připravila speciální akci, díky které můžete tento krásný pocit zažívat i Vy a přitom navíc ještě výrazně šetřit Váš účet za vytápění. Pouze v týdnu od 24.5.do 28.5.2010 máte jedinečnou možnost získat slevu ve výši 25% na interiérové kotle VERNER 16/11, 12/7, 12/7D, 9/5, 6/3 a na krbová kamna 9/0 a 6/0.

Celý článek »

Specializovanou rubriku na vytápění rodinných domů a budov biomasou najdete na CZ Biom

10.05.2010 | magazín | redakce | | Pohled redakce

CZ Biom právě spustil na svých stránkách www.biom.cz specializovanou rubriku na vytápění rodinných domů a budov biomasou. Jedná se především o tvarová biopaliva jako jsou pelety, brikety a dřevní štěpka. Stránky poskytují přehled o způsobech vytápění různými typy kotlů a kamen využívajících biomasu. Při tvorbě stránek CZ Biom spolupracuje se SFŽP, stránky budou postupně aktualizovány a doplňovány o praktické informace. Cílem projektu je především popularizace tvarových biopaliv a rozhýbání trhu s peletami a kotli na biomasu v České republice. Stránky budou také sloužit jako propagační nástroj programu Zelená úsporám.

Celý článek »

Jak na ... Nízkoemisní zdroj tepla na biomasu

07.05.2010 | magazín | redakce | | Pohled redakce

Pokud vás zajímá vytápění biomasou, určitě byste neměli přehlédnout novou brožuru Ministerstva životního prostředí ČR s názvem Nízkoemisní zdroj tepla na biomasu, kterou si nyní můžete nejen přečíst v elektronické verzi, ale samotnou brožuru můžete získat na všech krajských pracovištích SFŽP a také v oficiálních poradenských střediscích Fondu. Tato publikace programu byla realizována v rámci programu MŽP administrovaného Státním fondem životního prostředí ČR, který je zaměřen na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných a bytových domech 2009-1012.

Celý článek »

Bez Guntamaticu bychom to nezvládli

06.05.2010 | magazín | redakce | | Pohled veřejnosti

Navštívili jsme pana Miroslava Petržílka v Lázních Bohdaneč, jehož rodina si pořídila automatický kotel Guntamatic POWERCHIP 100 kW. Díky tomuto kotli bez problémů vytápí velký objekt pomocí štěpky a nejrůznějšího biologického odpadu, takže dosud nemuseli do paliva vložit ani korunu. Ostatně – poslechněte a prohlédněte si to sami...
 

Celý článek »

VERNER: Jak jsou spokojeni naši zákazníci?

29.04.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Určitě dobře víte, že každá ambiciózní společnost pořádá různé ankety a průzkumy trhu. Ne jinak to je i ve společnosti VERNER Červený Kostelec. Pravidelně se snažíme zjistit spokojenost a potřeby našich zákazníků a sledovat vývoj v odvětví, ve kterém působíme. Ačkoli zjištěné informace většinou slouží firmám jako podklad k důležitým a strategickým rozhodnutím do budoucna, tak i přesto jsme se některé rozhodli zveřejnit. Myslíme si, že když lidé věnují nemálo svého času na zodpovězení několika otázek, bylo by férové, abychom je s názory ostatních zákazníků také seznámili.

Celý článek »

Teď už jsme happy...

28.04.2010 | magazín | redakce | | Pohled veřejnosti

Petr Zimčík a Jitka Petáková z Voznice si koupili začátkem října 2009 kotel Guntamatic Biostar 15 FLEX. Přijeli jsme je navštívit po první topné sezóně, která byla pro celou rodinu velkou zatěžkávací zkouškou, neboť během podzimu a zimy dům procházel celkovou rekonstrukcí a zateplením, takže nelehkým úkolem nového kotle bylo zajistit teplo ve „stavebně otevřeném domě“. || Proč jste si vybrali kotel na dřevěné pelety a ne třeba tepelné čerpadlo? Vlastně nám pomohla paní poslankyně Kateřina Jacques se svým úletem ohledně biomasy. Díky ní jsme se o vytápění biomasou začali více zajímat. Původně jsme si chtěli pořídit tepelné čerpadlo s vrtem, ale protože náš dům stojí na skále, tak jsme ho museli vyloučit, systém vzduch – voda nám zase nevyhovoval kvůli vnější jednotce a hluku.

Celý článek »

GUNTAMATIC BIOSMART - horká novinka z Norimberku

27.04.2010 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Přijali jsme pozvání od firem GUNTAMATIC a GEOplast, abychom se přijeli podívat na jeden z největších německých veletrhů - Mezinárodní veletrh pro sanitární vybavení, topení a klimatizaci v  Norimberku, který se konal ve dnech 13.-17.4.2010. Jako první jsme navštívili expozici firmy GEOplast, která na této výstavě prezentovala novou řadu výrobků. Jednatelem firmy nám byly představeny všechny nové výrobky, které se týkají exportního trhu. Jedním z nich je i nový typ GEOboxu, který by měl být v modelové řadě roku 2010 daleko stabilnější, více rozložitelný a účelnější z hlediska transportu.

Celý článek »

Návštěva u majitelů prvního kotle Guntamatic, nainstalovaného v České republice v roce 2005

22.04.2010 | magazín | redakce | | Pohled veřejnosti

• Kotel Biostar Box Duo 23 o výkonu 23 kW spolu s kotlem Kobra Duo se staly prvními kotli Guntamatic, které se objevily v roce 2005 v České republice. Jejich majitelkou je paní Doudová z Újezdu u Vodňan. • O tom, jak se oba kotle dostaly do ČR, nám zasvěceně vyprávěl zeť paní Doudové PharmDr. Peter Danko. • O kotlích Guntamatic se paní Doudová doslechla v roce 2005 od svého známého a koupila je, aniž by kotle předtím viděla v provozu. Reference, které má firma Guntamatic v Evropě, pro ni byly dostatečnou zárukou. • Oba kotle přišly paní Doudovou na zhruba 1 milión korun. Pan Danko vzpomíná na krušné začátky, kdy nebyl v ČR nikdo, kdo by je zaškolil v používání kotlů. Proto se museli vše pracně naučit sami.

Celý článek »

Podívejte se do výrobních prostor firmy GUNTAMATIC

20.04.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Navštívit osobně výrobní prostory firmy GUNTAMATIC v rakouském Peuerbachu se nepoštěstí každému. My vám nyní nabízíme exkluzivní fotoreportáž, která byla pořízena při návštěvě pracovníků firmy ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. v dubnu 2010. Také díky ní se budete moci přesvědčit o tom, že ne nadarmo je GUNTAMATIC považován za evropského lídra v oboru výroby automatických kotlů na biomasu. Na začátku fabriky se nachází plně automatický regálový skladový systém, kde jsou uskladněny plechy do výroby. Denně jsou do tohoto regálu doplňovány plechy, které byly v předchozích dnech spotřebovány při výrobě.

Celý článek »

Koupili jsme si čas a klid

16.04.2010 | magazín | redakce | | Pohled veřejnosti

Vydali jsme se na návštěvu k manželům Kmochovým do Horních Chvatlin, kteří si pořídili nový automatický kotel Guntamatic Biostar W s týdenním zásobníkem. | Čím jste topili před nákupem kotle Biostar? | My máme tenhle dům jako chalupu a topili jsme tu celou dobu uhlím. Kotel jsme měli v baráku a bylo to za trest. Věřte mi, že vím, o čem mluvím: prach, dým, neustálé přikládání, chození pro uhlí, vynášení popela, prostě hrůza. | Počítali jste někdy, kolik vás stála topná sezóna, když jste topili uhlím? | To jsme nikdy nepočítali, asi by to stálo míň, ale když k tomu připočítám tu pracnost a všechno, co jsem říkal před chvílí, tak je to nesrovnatelné. Ne že bych byl zvyklý na komfort, ale když přijdu domů a je teplo a já si nemusím kotle ...

Celý článek »


Poradíme vám

Jak dlouho trvá předělání staré kotelny na novou? Celý text »
Benekov ling 50 uhlí Celý text »
Kotel Pelling 27 - hořák na obilí Celý text »

Ohlasy

Díky, super článek Celý text »
Neprodloužili jste náhodou vaší akci "dotace"? Zajímal by mě set s nejmenším kotlem a aku 850 litrů. A nejsou na ... Celý text »
Musím naprosto se vším souhlasit. Časopis je opět, tak jak je Vám p. Loužecký vlastní, veden naprosto profesionálně. V minulosti ... Celý text »

Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz