Petr Zimčík a Jitka Petáková z Voznice si koupili začátkem října 2009 kotel Guntamatic Biostar 15 FLEX. Přijeli jsme je navštívit po první topné sezóně, která byla pro celou rodinu velkou zatěžkávací zkouškou, neboť během podzimu a zimy dům procházel celkovou rekonstrukcí a zateplením, takže nelehkým úkolem nového kotle bylo zajistit teplo ve „stavebně otevřeném domě“.
 


                                          Původní podoba domu a nově rozšířený a celkově zrekonstruovaný dům.

•  Proč jste si vybrali kotel na dřevěné pelety a ne třeba tepelné čerpadlo?

Vlastně nám pomohla paní poslankyně Kateřina Jacques se svým úletem ohledně biomasy. Díky ní jsme se o vytápění biomasou začali více zajímat. Původně jsme si chtěli pořídit tepelné čerpadlo s vrtem, ale protože náš dům stojí na skále, tak jsme ho museli vyloučit.  Systém vzduch – voda nám zase nevyhovoval kvůli vnější jednotce a hluku.
Pak jsme uvažovali ještě o peletkovém krbu, ale nakonec padlo rozhodnutí na automatický kotel na pelety. Zkoumal jsem nejdříve kotle Ponast a Benekov, střídaly se tu u nás zástupy nejrůznějších obchodníků, ale když k nám přijel pan Polák z vaší firmy s jasnou, kompletní a srozumitelnou nabídkou automatického kotle, tak nakonec zvítězil Guntamatic.

•  Co vás ke koupi Guntamaticu přesvědčilo nejvíce?

Byli jsme se podívat na kotelnu u Synáčků v Kostelci nad Černými lesy v rámci vašeho Dne otevřených dveří. Tam jsme viděli, že kotelny opravdu umíte dělat. Ověřili jsme si, že nejste firmou, která by měla za týden zbankrotovat , :-) a tak jsme na vás vsadili. Nutno dodat, že jak návrh, tak instalace, a nakonec i celá první topná sezóna dopadla perfektně.

•  Čím jste topili předtím a kolik jste spálili peletek za sezónu v novém kotli?

Předtím jsme topili v našem starém kotli hnědým uhlím. Během zimní sezóny jsme ho spálili tak za 23 – 25.000 korun, bojler na vodu jsme ohřívali elektřinou. Od té doby, co máme Guntamatic, však vytápíme o polovinu více plochy než předtím, přičemž v domě žijí trvale čtyři lidé. Jak již bylo řečeno, díky dlouhé rekonstrukci byla část domu otevřená, takže jsme opravdu hodně topili, a oproti předchozímu stavu jsme díky kotli navíc ohřívali i teplou užitkovou vodu.
Koupili jsme nejdříve 5 tun pelet a pak jsme ještě z obav před tuhou zimou raději 3 tuny dokupoval.i Ještě nám jich spousta zbyla, takže celkové náklady na pelety za první topnou sezónu činí odhadem 25.000 Kč. Očekávám, že po dokončení rekonstrukce a vyschnutí domu náklady klesnou v příští sezóně o 10 až 15%.

 

•  Jak hodnotíte kotel Guntamatic po první topné sezóně?

Kotel pracuje přesně tak, jak pracovat má. K tomu není co víc dodat. My jsme teď opravdu happy... Nemusíme nosit uhlí a přikládat, popel vynášíme nejvýš jednou měsíčně, můžeme klidně odjet pryč a v domě se topí, to je obrovská výhoda.

•  Co jste řekla manželovi, když přišel s tím, že si chce koupit takhle drahou „hračku“?

(Odpovídá Jitka Petáková)  To víte, že jsem byla překvapená, protože ta cena byla někde úplně jinde, než byla naše původní představa. Ale dneska jsme fakt naprosto spokojení. Já vůbec nevím, že nějaký kotel máme, je to opravdový luxus ve srovnání s tím, čím jsme topili dosud. Funguje to jako centrální vytápění, takže spokojenost veliká.

 


•  Jak hodnotíte služby firmy ESEL při nákupu kotle a instalaci vaší kotelny?

Pan Polák projevil vzorový profesionální přístup, technici byli velmi slušní, přijeli tak, jak jsme byli domluveni, pracovali rychle a spolehlivě, takže stejně jako u kotle... My jsme happy a snad dostaneme díky pomoci firmy ESEL také dotaci z programu Zelená úsporám!
 

Prospekt BIOSTAR 

 

Majitelé automatického kotle Kontakty
Petr Zimčík
Jitka Petáková

Voznice

Jitka Petáková
ředitelka

telefon:  731 562 680
info@alkestis.cz
www.alkestis.cz


Vaše vzdělávací agentura

Foto © Pavel LoužeckýCopyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz