Dne 22.10.2011 společnost ENVITERM a.s. a ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. uspořádaly 1. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PELETÁRNĚ (exkurzi) v Ždírci nad Doubravou, která vyrábí jedny z nejkvalitnějších dřevních pelet v České republice (společnost ENVITERM je výrobcem pelet a společnost ESEL je dodavatel technologií pro výrobu tepla z pelet a prodejcem pelet enviTERM).

Tohoto 1.Dne otevřených dveří se během 4 hodin zůčastnilo přes 60 návštěvníků, kteří se přišli podívat jednak na výrobu kvalitních dřevních pelet, tak i na jejich spalování v mobilním stánku firmy ESEL, kde jsou nainstalované kotle firem GUNTAMATIC, BENEKOV a PONAST. Jedná se o kotle GUNTAMATIC Biostar 15 Flex, GUNTAMATIC Therm 7 Flex, Benekov R15 a PONAST KP12.

Exkurze začínala u mobilního stánku firmy ESEL, kde probíhal sraz zájemců o prohlídku. Během čekání měli návštěvníci možnost seznámit se s jednotlivými technologiemi pro spalovaní pelet a získali odborné odpovědi na jejich odpovědi, které se vytápění peletami týkají.
Každou půlhodinu pak byla provedena prohlídka peletárny s odborným výkladem, který poskytl výrobní ředitel firmy ENVITERM pan Martin Holan.
V provozu byl začátek prohlídky ve skladu vstupní suroviny. Zde se návštěvníci mohli na vlastní oči přesvědčit, že pelety enviTERM jsou vyráběné pouze ze vstupní suroviny, která je tak suchá, že není potřeba jejího vysušování pro potřeby peletování. Díky této skutečnosti dosahují tyto pelety vynikající výhřevnosti, nízké popelnatosti a patří mezi nejlepší pelety v ČR.
Po prohlídce skladu vstupní suroviny se návštěvníci přesunuli do hlavní výrobní haly, kde si mohli prohlédnout všechny pracovní operace, při kterých se z pilin a hoblin stávají pelety, které jsou zde následně zváženy a zabaleny do 15 kg pytlů, popř. do big-bagů.
V případě, že máte zájem zůčastnit se příštího Dne otevřených dveří, napište nám na email info@esel.cz.

Proč byste si měli koupit pelety enviTERM si přečtěte zde.

V případě, že máte zájem o tyto kvalitní pelety, kontaktujte prodejní oddělení firmy ESEL na tel.č. 777 283 009, popř. navštivte stránky www.espedi.cz, kde se dozvíte aktuální ceny a podmínky dodání pelet k Vám do domu.

 

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Foto © Libor Směja

 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz