Verner ve Welsu

11.03.2010 | Tomáš Šimek, VERNER a.s. | Pohled podnikatelů | Typ AK: kotel Verner A251 LS | Téma: Různé


V termínu 3.-7.března 2010 se na výstavišti v rakouském Welsu konal již 26. ročník veletrh úspor energií a konference Světové dny úspor energií 2010.

Veletrh úspor a energií ve Welsu je tradičním a jedním z nejnavštěvovanějších veletrhů v oblasti využívání efektivní a ekologické energie. Hlavním cílem veletrhu je prezentovat nejaktuálnější a nejmodernější trendy z oblasti energetiky, úsporného stavebnictví a vytápění.

Veletrh nabídl přehled trhů se solární energií a představil firmy z oblasti renovace a rekonstrukce domů, inovace v oboru výstavby nízkoenergetických a pasivních domů, klimatizací, úsporných spotřebičů apod., ale hlavně představil a prezentoval firmy zabývající se biomasou a moderní vytápěcí technikou.
Společně s veletrhem proběhla i mezinárodní konference World Sustainable Energy Days 2010 zaměřená na solární energii, modernizaci budov a na pelety. Součástí programu byli i odborné exkurze do objektů, kde byli použity úsporné technologie.

 

  Společnost VERNER z Červeného Kostelce na tomto veletrhu úspěšně představila svoji expozicí.
Na stánku byl k vidění automatický kotel VERNER A251LS. Velká přednost tohoto kotle je ve velké variabilitě spalování biomasy v různé formě např.: obilí, hořčice, kukuřice, řepka, ale i alternativní či dřevní pelety apod. Jak je všeobecně známo, tak právě biomasa je nejlevnější palivo a díky těmto skutečnostem Vás cena topné sezóny přijde až o 2/3 levněji v porovnání s vytápěním např. zemním plynem. Kotle se vyznačují i nízkou spotřebou elektrické energie.
Na stánku bylo k vidění i velké množství příslušenství k automatickým kotlům např. automatické odpopelnění, automatické dopravní cesty sloužící na dopravu paliva ze zásobníku do kotle či GSM modul, díky kterému můžete kotel řídit na dálku přes mobilní telefon.

Mezi dalšími výrobky, které společnost VERNER na veletrhu představila, byl kotel na kusové dřevo VERNER V140 EXTRA. Tato novinka v sortimentu vyniká především vysokou účinností, výbornou regulovatelností, automatickým stáložárem a kvalitním spalováním, při kterém palivo odhořívá rovnoměrně a zajistí tím vyrovnaný výkon kotle. Tyto vlastnosti Vám zajistí výrazně nižší provozní náklady a také úsporu Vašeho času věnovanému obsluze kotle.
Při konstrukci kotle společnost VERNER maximálně využila všechny zkušenosti pro protikorozní řešení a tím výrazně prodloužila životnost kotle. V případě výpadku elektrické energie je možné provozovat kotel pouze na komínový tah, což je v této třídě unikátní vlastnost.
Kotel je možné zapojit samotížně (bez čerpadla), což představuje úsporu nejen za nákup čerpadla, ale také úsporu elektrické energie. Kotel lze také provozovat bez akumulační nádrže, případně postačí jen nádrž o polovičním objemu než u běžných kotlů.
Díky dlouhé době hoření postačí přikládat průměrně 2–3 krát denně, aniž by to bylo na úkor účinnosti a kvality spalování. Konstrukce kotle umožňuje jednoduché čištění a odstraňování popela.


       

Na stánku byl k vidění také interiérový kotel VERNER 13/10 s možností obsluhy z jiné místnosti. Tento kotel je ideálním spojením skvělé funkčnosti, vysoké kvality a účinnost a samozřejmě také příjemného estetického provedení - tedy vlastností, které pro Vás společnost VERNER u svých výrobků již tradičně nabízí a garantuje.
Tato nová generace interiérových kotlů VERNER 13/10 a 13/10.1 spojuje přednosti klasických kotlů a krbových kamen. Nabízí nejen pohodu a teplo rodinného krbu, ale i velmi vysokou výhřevnost a komfort vytápění při napojení na teplovodní okruh tepelné soustavy.
Kotle charakterizuje velmi vysoký podíl výkonu do topné soustavy (nedochází k přetápění místnosti, kde je kotel umístěn). Kotle lze použit, jak pro doplňkový zdroj tepla, tak i jako hlavní a plnohodnotný zdroj tepla pro Váš dům, chalupu či byt.

       

K vidění byly rovněž interiérové kotle VERNER 9/5 a 6/3, které lze použít jako doplňkové topidlo v objektech vytápěných elektřinou nebo plynem; jeho dodatečná instalace vede k výrazným úsporám nákladů na vytápění (až 50% úspora).
Je ale navržen tak, aby mohl sloužit i jako jediný zdroj vytápění v objektu při trvalém provozu. Při plném i sníženém výkonu je garantován podíl výkonu do teplovodního okruhu. Těmito kotli lze vytápět radiátory v další místnosti a ohřívat užitkovou vodu.

Společnost VERNER se mezi celosvětovou konkurencí určitě neztratila a její stánek patřil mezi hojně navštěvované, což můžete posoudit i z fotografií, které jsme pro Vás pořídili.
Tomáš Šimek
marketingové oddělení VERNER a.s.

simek@verner.cz
www.verner.cz

 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz