Benekov C 27 - první český kotel na hnědé uhlí v 5. emisní třídě s Ekodesignem

13.09.2015 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled podnikatelů | Typ AK: kotel Benekov C27 | Téma: Různé

Benekov C27 - Automatický kotel na hnědé uhlí ořech 2 a dřevěné pelety Benekov C 27Zajímavým produktem, který se v průběhu září 2015 objevil na trhu s automatickými kotli, je kotel na hnědé uhlí a dřevěné pelety Benekov C 27, který jako jedna z prvních začala prodávat a instalovat firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. Funkční kotel je možno vidět od 27.9.2015 v Salonu kotlů v Kostelci nad Černými lesy (okres Praha-východ).

Tradiční český výrobce automatických kotlů na tuhá paliva, firma BENEKOVterm s.r.o. uvedla kotel Benekov C 27 na trh jako svoji novou vlajkovou loď. Je to její nejnovější model, vyvíjený téměř 2 roky a je v mnoha ohledech technicky nejlépe řešený kotel, který firma BENEKOVterm s.r.o. pod svojí značkou za posledních 15 let uvedla na trh.

Při spalování hnědého uhlí Ořech 2 dosahuje kotel Benekov C 27 účinnost až 95,5 % a elektrický příkon pouhých 35 W. Na českém trhu není v současné době žádný jiný kotel na hnědé uhlí a dřevěné pelety certifikovaný v SZU Brno, který dosahuje těchto vysoce nadstandardních parametrů. Parametry emisí a účinnosti u obou paliv dosahují hodnot 5. emisní třídy a zároveň splňují podmínky Ekodesignu. Co se týče hnědouhelných kotlů, jedná se o vůbec první český výrobek, který takové parametry v SZU Brno dosáhnul.

Protože kotel dosahuje při spalování uhlí i dřevních pelet hodnoty Ekodesignu, lze na jeho instalaci po splnění všech příslušných podmínek získat v rámci státem vyhlášené podpory PO 2 OPŽP (Kotlíkové dotace) dotaci až 120.000,- Kč.

Kotel se vyrábí ve 2 verzích. Verze Exclusive obsahuje oproti verzi Premium navíc kryt předních dvířek a webserver pro připojení kotle do internetu a jeho ovládání přes internet z počítače, tabletu, nebo mobilního přístroje.

 

Benekov C27 Exclusive - Automatický kotel na hnědé uhlí ořech 2 a dřevěné pelety Benekov C 27 Benekov C27 Premium - Automatický kotel na hnědé uhlí ořech 2 a dřevěné pelety Benekov C 27
Benekov C 27 Exclusive Benekov C 27 Premium
Cena:
99.990,- Kč bez DPH
120.987,- s DPH 21%
Cena:
89.990,- Kč bez DPH
108.887,- Kč s DPH 21%

 

V základní výbavě kotel obsahuje

  • univerzální litinový hořák české výroby pro spalování dřevních pelet a hnědého uhlí. Z jednoho paliva lze přejít na druhé bez nutnosti provádět jakékoliv mechanické úpravy na kotli. Při přechodu na jiné palivo je nutno pouze upravit parametry nastavení řídící jednotky Siemens Premuim nebo Exclusive. Řešení spalovací komory je patentově chráněno.
  • řídící jednotka Siemens s modulací výkonu a ekvitermním řízením dvou směšovaných topných okruhů. Tento způsob řízení topné soustavy umožňuje dosáhnout úspory až 15 % na palivo, zejména v přechodových obdobích na jaře a na podzim. V kombinaci s prostorovým přístrojem Siemens POL je zajištěn ideální přenos informací mezi kotlem a vytápěným objektem, který zajistí optimální tepelnou pohodu.
  • zásobník je na 330 litrů. Při standardním provozování vydrží kotel bez nutnosti přikládat palivo až 7 dnů. K velikosti zásobníku je dimenzován i popelník, tak aby ho uživatel kotle vynášel ve stejných intervalech jako když chodí doplňovat palivo.

 

Na přání si lze ke kotli pořídit:

  • automatické čištění výměníku kotle,
  • odpopelňovač,
  • software "HISTORIX" - sleduje až 64 přednastavených hodnot v časových trendech, umožňuje servisní firmě analyzovat provoz kotle a doporučit zákazníkovi úpravy a optimalizaci nastavenísoftware "BENEKOV REMOTE CONTROL" - využitelný pouze u verze EXCLUSIVE - umožnuje dálkový přístup a kompletní ovládání kotle přes internet s využitím mobilní aplikace na smartphonech nebo tabletech. Pokud je instalace provedena podle některého z doporučených schémat zapojení, lze zobrazit schéma zapojení v tomto software,

 

Rozměry a technické parametry kotle Benekov C 27

Rozměry a technické parametry kotle BENEKOV C 27

 

Tepelně technické parametry kotle při spalování hnědého uhlí v kotli Benekov C 27

Tepelně technické parametry kotle při spalování hnědého uhlí v kotli Benekov C 27

 

Tepelně technické parametry kotle při spalování dřevěných pelet v kotli Benekov C 27

Tepelně technické parametry kotle při spalování dřevěných pelet v kotli Benekov C 27

 

Čelní a zadní pohled kotle Benekov C 27

Čelní a zadní pohled kotle Benekov C 27

 

Základní rozměry kotle Benekov C 27

Základní rozměry kotle BENEKOV C 27


Připojovací rozměry kotle Benekov C 27

Připojovací rozměry kotle Benekov C 27


Pokud je kotel instalován v rámci dotačního titulu PO 2 OPŽP (Kotlíkové dotace), je nutno, aby kotel instalovala firma, která absolvovala zkoušku Topenář - montér kotlů na biomasu a má platný profesní průkaz. Bez tohoto osvědčení nelze podle zákona instalovat kotle umožňující spalování biomasy, pokud je nákup podpořen dotacemi. Zákazník, který si nechá kotel nainstalovat firmou, která nemá profesní zkoušku, riskuje pokutu až 200.000,- Kč. Firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. je vlastníkem platného profesního průkazu i osvědčení o proškolení od firmy BENEKOVterm s.r.o. a ke dni vydání tohoto článku nainstalovala již 944 ks kotlů Benekov.
 

Shrnutí

Investice do kotle Benekov C 27 umožní jeho majiteli vytápět svůj rodinný dům levným palivem s maximálně úsporným provozem. Obsluha je časově velmi nenáročná a pomocí přídavných zařízení ji lze ještě více zjednodušit. Při splnění všech potřebných podmínek lze na kotel získat dotaci v rozmezí 120.000 Kč.

 

Dokumenty ke stažení

 

Pozn.: V případě, že máte zájem o dotaci a zjištění ceny instalace kotle s tímto kotlem Benekov C 27 od firmy ESEL TECHNOLOGIES s.r.o, použijte k tomu Cenový kalkulátor kotelny, který naleznete na stránce zde.

 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz