Noviny EXPERT jsou zaměřené na vytápění biomasou

23.03.2010 | Tomáš Šimek, VERNER a.s. | Pohled podnikatelů | Téma: Informace o automatických kotlích

U příležitosti mezinárodního veletrhu zemědělské techniky TECHagro na výstavišti v Brně vydala společnost VERNER první číslo novin EXPERT. Tyto noviny jsou zaměřeny na vytápění biomasou a jsou určeny nejen pro partnery a zákazníky, ale i pro přátele a širokou veřejnost.

V novinách najdete novinky ze společnosti VERNER, ale i rady a tipy, jak se starat o výrobky společnosti VERNER, aby vám přinesly slibovaný komfort a bezproblémový provoz.
Dále vám budeme představovat širokou škálu doplňků, které ještě více zlevní již tak ekonomický provoz kotlů, nebo jen dokreslí pohodovou atmosféru u interiérových kotlů a krbových kamen VERNER.

Samozřejmě vám také přineseme i informace o dotacích, odborné články o vytápění, články o našich návštěvách, odpovědi na často kladené otázky a další zajímavé články. Na zadní stránce pak můžete nalézt pár vtipů pro zasmání a také obrázky od dětí, které kreslily kotle od VERNER a.s.

Noviny EXPERT budou zatím vycházet 2krát do roka a můžete je získat zdarma na veletrzích, u našich partnerů nebo v elektronické podobě na www.verner.cz, případně si o ně můžete napsat na e-mail: simek@verner.cz

Věříme, že Vám noviny přinesou nejen přehled o našich kotlích, které umí spalovat veškerou biomasu, ale také spoustu zajímavých informací a také rad a tipů na údržbu vašeho kotle.


Zde Vám přinášíme jako malou ochutnávku jeden ze článků novin EXPERT.

Rady a tipy: Péče o kotel na kusové dřevo

V této rubrice bychom vás rádi postupně seznamovali s tím, jak se starat o výrobky společnosti VERNER, aby Vám přinesly nejen požadovaný komfort, ale i bezproblémový chod a byla zajištěna vynikající kvalita spalování a vysoká účinnost po celou a dlouhou životnosti kotle. V tomto díle se budeme stručně věnovat kotlům VERNER na kusové dřevo.
Po skončení topné sezóny a dlouhodobém odstavení kotle na kusové dřevo doporučujeme všem uživatelům kompletně vyčistit kotel, zejména výměník, klapku do komína, komín, kouřovod a také vzduchování. Čištění vzduchování se provádí tak, že sundáte ventilátor a poté ,,vyfoukáte“ oběžné kolo od prachu a dalších nečistot.
Po dokonalém vyčištění kotle můžete přistoupit k vizuální kontrole stavu keramických tvarovek, kde mohou vlivem teplotních cyklů vznikat praskliny. Výměnu však provádějte teprve v případě, když stav keramických tvarovek zhoršuje celkovou funkci kotle. Jedná se tedy pouze o běžný, vizuální nedostatek. Dále je také nutné zkontrolovat vzduchování kotle a stav těsnících šňůr u všech dvířek.
V případě používání spínacích hodin nevypínejte síťový přívod kotle ze zásuvky. Kotel stačí vypnout hlavním vypínačem.
V případě dlouhodobého vytažení síťového přívodu může dojít k poškození zálohovací baterie ve spínacích hodinách.
Všechna výše zmíněná doporučení vám samozřejmě detailně vysvětlí servisní technik při montáži a následném zaškolení obsluhy při uvedení kotle do provozu.
 

První číslo novin EXPERT v kompletní podobě si můžete  přečíst zde
.
 

Tomáš Šimek
marketingové oddělení VERNER a.s.

simek@verner.cz 
www.verner.czCopyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz