Zplynování kusového dřeva: Jaký rozdíl!

02.06.2014 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled podnikatelů | Typ AK: kotel Guntamatic BMK | Téma: Kotle Guntamatic


Co odlišuje dobré kotle na zplynování kusového dřeva od těch méně dobrých? Které vlastnosti by měly být zohledněny při nákupu kotle na zplynování dřeva? Tyto a další otázky zaměstnávají každoročně četné zájemce o spalování dřeva.

Moderní kotle na zplynování dřeva vykazují často velké rozdíly – především v oblasti životnosti a pohodlí. Přitom životnost kotle na zplynování dřeva je závislá hlavně na plnicím prostoru. Jestliže je plnicí prostor vyroben z ušlechtilé oceli hodnotně zpracované (na všech stranách ocel, uvnitř i vně bezespárové svaření, moření a pasivace), je kotel na zplynování dřeva odolný proti kyselým parám vznikajícím při spalování. Dalším kritériem je uspořádání spalovací komory – bočně umístěná spalovací komora nepodléhá opotřebení vhazovaným dřevem, čistě odděluje popel a nabízí díky většímu plnicímu prostoru nejvyšší pohodlí při přikládání. Moderní dotyková regulační jednotka rozezná automaticky všechny provozní stavy a rovněž umožňuje jednoduché ovládání kotle. V neposlední řadě splňují moderní kotle na zplynování dřeva nejpřísnější normy a předpisy.

S konstrukční řadou BMK nabízí Guntamatic nejvyšší kvalitu za poctivou cenu – katalogová cena ocelového kotle na zplynování dřeva 30 kW tak činí cca 235.000 Kč + DPH.
 

 

     

 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz