Guntamatic Therm: Kvalitní závěsný kotel na pelety

12.05.2015 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled podnikatelů | Typ AK: kotel Guntamatic Therm | Téma: Kotle Guntamatic

GUNTAMATIC - přední výrobce kotlů na spalování štěpky, kusového dřeva, rostlinných paliv a pelet - nabízí svým zákazníkům kvalitní úspornou technologii s klesajícími náklady a s nejvyšším stupněm inovace. V uplynulých 10 letech získala společnost přes 15 cen za inovaci, z toho pětkrát žádanou cenu „Energie Genie“!
 
GUNTAMATIC již 50 let popohání vývoj týkající se účinnosti, kvality a bezpečnosti pod vysokým tlakem dopředu. S nízkoteplotním kotlem na pelety THERM způsobila firma GUNTAMATIC senzaci na trhu s vytápěním – malý, kompaktní kotel na pelety určený k montáži na stěnu.
 

Nástěnný peletový kotel s rozměry cca 86*136cm a hloubkou jen cca 56cm představuje s hmotností kolem 150kg absolutní lehkou váhu mezi kotli na pelety. S výkonem 2-10kW je kotel ideální pro novostavby, nízkoenergetické a pasivní domy i pro stávající a rekonstruované domy. 
 
Markantní technologickou novinkou je patentované cyklonové spalování, díky kterému jsou dosahovány vynikající emisní hodnoty při odlučování popílku a účinnosti. Výkon se plynule přizpůsobuje potřebě tepla a teplota nástěnného kotle může klesnout až na 38°C. Pomocí turniketu jsou pelety odděleny od ohniště, takže lze požadovaný výkon plynule měnit. Speciálně vyvinutý šnekový dopravník zajišťuje v peletovém nástěnném kotli THERM pomocí sondy lambda a fotočidla přesné dávkování pelet – jemné dávkování představuje vhazování jednotlivých dřevních pelet. Osvědčená technologie horkovzdušného ventilátoru se v nové podstatně zmenšené formě používá jako zapalovač. Trubkový výměník tepla s variabilním odebíráním výkonu a plnoautomatickým čisticím zařízením zajišťuje přenos tepla topnému mediu. 

Odtahový ventilátor, motor čištění a pohon šnekového dopravníku jsou svými rezervami točivého momentu dimenzovány na jmenovitou životnost více než 20 let – jsou ale přesvědčivé především svou extrémně nízkou spotřebou elektrické energie. 
 
Velkou flexibilitu uskladnění pelet zajišťují různé možnosti skladování. Vedle běžných variant vlastního skladovacího prostoru resp. textilního sila lze dřevní pelety skladovat 
také ve venkovním prostoru. Nově vyvinutou plastovou nádrž TOP lze bez obav umístit v zahradě resp. ve venkovním prostředí. 
 
Tajemstvím úspěchu firmy GUNTAMATIC jsou štíhlé struktury a celkově nízké firemní náklady. „Investujeme naše peníze do kvality výrobků“, říká ředitel  Günther Huemer. Zákazníci profitují z této filozofie nižšími náklady na údržbu, navíc se značně prodlužuje životnost výrobků.

 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz