Automatický kotel firmy GUNTAMATIC se stal cílem průmyslové špionáže

30.11.2008 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled podnikatelů | Typ AK: kotel Guntamatic Biostar Flex / Box | Téma: Kotle Guntamatic

Praha 30.11.2008 | Na veletrhu Aqua-Therm 2008, který se konal ve dnech 25. - 29. listopadu 2008 na výstavišti v Praze Letňanech, došlo těsně před zahájením veletrhu ke krádeži inovativního, automatického, nízkoteplotního kotle Biostar 23 kW na biomodulární spalování dřevěných pelet.


Krádež exponátu, přihlášeného do soutěže Zlatá medaile Aqua-Therm 2008, oznámila společnost esel technologies s.r.o., která má výhradní zastoupení pro prodej a montáž všech produktů firmy GUNTAMATIC v České republice a spolu s firmou esel slovakia, s.r.o. i na Slovensku.

Rakouská firma GUNATAMATIC Heiztechnik GmbH je předním evropským výrobcem kotlů na spalování biomasy, což dokazuje i fakt, že odcizený exponát získal mnoho ocenění na veletrzích např. v rakouském Welsu nebo francouzském Lyonu.

Kotel Biostar v hodnotě 292.613 Kč byl odcizen v období mezi 20.11. – 24.11.2008 z haly 6 stánek 71 B výstaviště v Letňanech, kam ho firma esel technologies spolu s dalšími výrobky uskladnila v rámci příprav na montáž své výstavní expozice.

Jednatel společnosti Libor Směja je přesvědčen o tom, že se jedná o organizovaný zločin za účelem zmocnění se technologického know-how a konkurenční výhody firmy GUNTAMATIC v oblasti automatického spalovaní dřevěných pelet.
Proto také podal trestní oznámení na neznámého pachatele a zároveň vypsal odměnu ve výši 10.000 Kč za poskytnutí jakýchkoli informací vedoucích k jeho dopadení.

Pokud nebude kotel Biostar do dvou měsíců od data krádeže vrácen, hodlá firma GUNTAMATIC Heiztechnik GmbH informovat prostřednictvím rakouské hospodářské komory a dalších institucí evropskou odbornou veřejnost o tom, že veletrhy v České republice (jmenovitě v Praze) nejsou schopny zajistit pro své klienty dostatečnou bezpečnost jejich výstavních exponátů.

 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz