Akce na kotel Benekov B20 + montáž + vyřízení dotace

16.03.2017 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Chcete topit v dotovaném ekologickém kotli na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety a získat Kotlíkovou dotaci?
Máme pro vás řešení!
Společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. ve spolupráci se svými dodavateli pro vás připravila na období od 15. 3. do 30. 6. 2017 speciální akci, kdy můžete získat kotelnu s ekologickým kotlem Benekov B 20 s významnou slevou a s pomocí získání Kotlíkové dotace.
Pokud máte zájem o vyřízení Kotlíkové dotace, obraťte se na nás, neboť my víme jak úspěšně získat Kotlíkovou dotaciKotlíková dotace je v současnosti nejštědřejším dotačním programem, který mají občané České republiky možnost využít. Její start byl v roce 2015 a předpokládaný konec až v roce 2020. Momentálně se připravuje spuštění II. kola ve všech krajích v ČR.

Celý článek »

Nová zelená úsporám 2013 startuje

12.08.2013 | Libor Směja | Pohled redakce

V pondělí 12. srpna 2013 od 10 hodin se začínají přijímat žádosti v první výzvě programu Nová zelená úsporám, určené pro rodinné domy.

První výzva je zaměřena na tři typy opatření - na snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů (zateplení - čím nižší energetická náročnost budovy po realizaci opatření, tím vyšší podpora), na výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností a na efektivní využití zdrojů energie - např. na výměnu zdrojů tepla na tuhá a vyjmenovaná kapalná fosilní paliva za efektivní, ekologicky šetrné zdroje (kotle na biomasu, krbová kamna na biomasu, tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle, solární systém na ohřev teplé vody a přitápění).

Celý článek »

„Kotlíková dotace“ v Ústeckém kraji spuštěna

01.08.2013 | Libor Směja | Pohled redakce

Příjem žádostí byl zahájen 1. srpna 2013 v 8 hodin. Potřebné materiály pro žadatele o podporu výměny kotlů včetně formuláře žádosti jsou zveřejněny na internetových stránkách Ústeckého kraje, Ministerstva životního prostředí (www.mzp.cz) a Státního fondu životního prostředí (www.sfzp.cz). Pro žadatele, kteří nemají přístup k internetu, jsou potřebné materiály včetně formuláře žádosti k dispozici v tištěné formě na podatelně a recepci Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Případné dotazy zodpoví pracovnice Ústeckého kraje Mgr. Eva Michálková (tel.: 475 657 831, e-mail: michalkova.e@kr-ustecky.cz) a pracovnice Státního fondu životního prostředí Mgr. Petra Danningerová (tel.: 595 198 443, e-mail: petra.danningerova@sfzp.cz).

Celý článek »

Nová zelená úsporám 2013 startuje, na lepší bydlení rozdělí přes miliardu

13.06.2013 | Libor Směja | Pohled redakce

Nový program Ministerstva životního prostředí nabídne na zateplení domů víc než jednu miliardu korun. Nová zelená úsporám 2013 bude přínosem pro celou českou ekonomiku.

A to jak přímo pro státní rozpočet, tak i pro rozvoj podnikatelské sféry. Profitovat z něho budou kromě příjemců dotace firmy ve stavebnictví, strojírenství a dalších oborech. Nová zelená úsporám 2013 navíc pružně reaguje na situaci v povodněmi zasažených oblastech. Nyní je pro něj vyčleněna jedna miliarda ze zdrojů Státního fondu životního prostředí ČR, z prodeje emisních povolenek je připraveno 300 milionů korun, dalších 500 milionů z prodeje povolenek pak očekává ministerstvo do konce roku. Celkem tedy letos na financování programu půjde 1,8 mld. korun.

„Žadatelé, kteří byli zasaženi povodněmi, budou mít možnost žádat za zvýhodněných podmínek. Například budou mít vyšší míru podpory na zateplení a výměnu oken o 20 %,“ říká ministr Tomáš Chalupa.

 

Celý článek »

Dotace na ekologické kotle se na severu Moravy spustí v únoru 2012

13.01.2012 | magazín | redakce | | Pohled redakce

Žádosti o dotace na nové automatické nízkoemisní kotle budou moci zájemci začít na krajském úřadu Moravskoslezského kraje podávat od počátku února 2012. Novinářům to v Třinci po dnešním jednání pracovní skupiny k řešení problematiky kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji řekl náměstek hejtmana Miroslav Novák. Ve společném pilotním programu kraje a ministerstva životního prostředí je připraveno 20 milionů korun. Občané se na dotace informují již nyní a kraj tak očekává, že poptávka převýší nabídku.

Celý článek »

Čeští výrobci: ministerstvo by mělo okamžitě rozšířit svůj program v Moravskoslezském kraji o ...

12.01.2012 | Ing. Vladimír Stupavský | Pohled odborníků

Podpořit ze státního rozpočtu pouze skutečně ekologické technologie, kotle 4. třídy, navrhují členové Klastru Česká peleta. Znamená to žádost okamžitého rozšíření dotačního programu, který má podpořit výměnu kotlů v Moravskoslezském kraji, o automatické kotle na biomasu. Kdo by chtěl přestat s uhlím a začít spalovat biomasu v kotli pro tyto účely vyrobeném a tedy i s nižší produkcí škodlivých emisí, totiž zatím na dotaci nemá nárok. Právě dřevěné brikety a pelety si přitom občané jako palivo volí čím dál častěji. Výhody a nevýhody různých variant ekologického vytápění si budou moci přímo v Ostravě porovnat návštěvníci výstavy Infotherma od 16. do 19. ledna na výstavišti Černá louka.

Celý článek »

Nová politika MŽP pro zlepšení vzduchu na Ostravsku? Zvýhodnit uhlí na úkor ekologičtějších způsobů!

04.01.2012 | Ing. Vladimír Stupavský | Pohled odborníků

Kdo chce spalovat uhlí, dostane od Ministerstva životního prostředí dotaci. Zatímco ti, kteří chtějí zlepšovat svoje zdraví a životní prostředí tím, že budou topit dřevem, briketami a peletami, si budou muset nový kotel zaplatit sami. To je od 1. ledna politika ministerstva v Moravskoslezském kraji, který trpí nejvíce znečištěným ovzduším u nás i v Evropské unii. Program  čelí oprávněné kritice – i s automatickým kotlem je spalování uhlí doprovázeno většími emisemi škodlivin než jiné, ekologičtější způsoby vytápění. Ty jsou přitom novou politikou konkurenčně znevýhodněny.

Celý článek »

Chalupa: Zelená úsporám nekončí

15.02.2011 | Libor Směja | Pohled redakce

V programu ministerstva životního prostředí Zelená úsporám je nyní 19,6 miliardy korun a ministr Tomáš Chalupa ho nemíní zrušit. Uvedl to na dnešní tiskové konferenci v reakci na stížnosti žadatelů, kteří nemohou své žádosti o dotace na zateplení či výměnu kotlů podat, protože program byl na podzim pozastaven. Chalupa dnes zopakoval, že nechce celý dotační program uzavřít, chce pouze, aby byly nejprve zpracovány všechny loni přijaté žádosti.

Celý článek »

Vysvětlení k přerušení příjmu žádostí o dotace z programu ZELENÁ ÚSPORÁM

31.10.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vzhledem k tomu, že se za poslední týden napsalo ve změti různých příspěvků v různých médiích všechno možné o přerušení programu ZELENÁ ÚSPORÁM, rozhodl jsem se v tom udělat našim zákazníkům trochu jasno. Budu se snažit uvádět informace tak, jak jsou mi známy, nikoli vytrhávat věty z kontextu, jako to dělají novináři, kteří si vybírají jen to špatné, neboť sledovanost jejich médií se v dnešní době odvíjí hlavně od toho, jak děsivé příspěvky dokáží čtenářům nabídnout. V tomto materiálu přináším několik vysvětlujících informací, které by vám mohly udělat v problematice dotací jasno a které by vás měly přesvědčit, že dotacím z programu ZELENÁ ÚSPORÁM není a ani nemůže být konec.

Celý článek »

ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM – JSME JEDNIČKY !!!

15.04.2010 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vážení čtenáři, dovolte mi, abych Vás informoval, že k 11.4.2010 jsme za naše zákazníky podali již celkem 122 žádostí o DOTACI v programu ZELENÁ ÚSPORÁM. Z těchto 122 žádostí je již 90 schváleno a proplaceno, popř. bude proplaceno v nejbližších dnech. Celkový objem financí, který zákazníci firmy ESEL ke dni 11.4.2010 z programu vyčerpali je 8.190.000 Kč. Celkem bylo v oblasti kotlů (s ruční i automatickou přikládkou paliva) ke dni 11.4.2010 podáno 2020 žádostí, z toho se automatických kotlů týká 1247 žádostí a ESEL má na tomto množství 10% podíl.

Celý článek »

Program Zelená úsporám rozdělil první miliardu korun

22.02.2010 | magazín | redakce | | Pohled odborníků

Rozdělení prvních 250 milionů korun trvalo plných 215 dnů, druhá čtvrtmiliarda byla vyčerpána za 43 dnů a další dvě čtvrtmiliardy se čerpaly vždy jen za zhruba dvacet kalendářních dní. Současným tempem by došlo k rozdělení 16,8 miliardy korun, které jsou k dispozici, mnohem dříve než do konce roku 2012.
„V lednu jsme zaregistrovali 1 821 projektů za 378 milionů korun. Do poloviny února přibylo dalších 1 500 projektů za 218 milionů. Naše predikce se naplnily - program Zelená úsporám se po pěti měsících od změny podmínek naplno rozběhl. Za stávajícího tempa bude 16,8 miliardy korun spotřebováno ještě před oficiálním koncem programu, tedy v průběhu roku 2012," říká ministr životního prostředí Jan Dusík.

Celý článek »

Průvodce pro nákup automatického kotle a získání dotace

02.07.2009 | magazín | redakce | | Pohled odborníků

Přinášíme Vám informačně-obrazový seriál PRŮVODCE DOTACEMI o tom, jak jsme vyřizovali první dotaci v programu ZELENÁ ÚSPORÁM. Pouze na těchto stránkách získáte podrobný návod jak si pořídit automatický kotel u společnosti ESEL TECHNOLOGIES a zároveň na něj získat na něj dotaci.
 

Celý článek »

IX. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM – Navštivte první DOTOVANOU kotelnu z programu ZELENÁ ÚSPORÁM!

01.07.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení čtenáři,
dovolujeme si vám zaslat pozvánku na jedinečnou akci, kterou pro vás připravila společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. Jedná se o možnost navštívit DOTOVANOU automatickou kotelnu s KOTLEM NA BIOMASU ve středočeském kraji.
Tato akce proběhne dne 06.07.2009 od 09.00 do 18.00 hod. v Kostelci nad Černými lesy (16 km východně od Prahy). Tato kotelna je v současnosti první kotelnou společnosti ESEL TECHNOLOGIES s.r.o., na kterou je podána žádost o poskytnutí dotace z programu ZELENÁ ÚSPORÁM.
 

Celý článek »

VIII. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM – První žádost o dotaci na KOTEL NA BIOMASU podána!

29.06.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení čtenáři, dne 25. 6. 2009 naše společnost ESEL TECHNOLOGIES  www.estech.cz  podala první žádost o dotaci z programu ZELENÁ ÚSPORÁM na KOTEL NA BIOMASU.
Tato žádost byla podána na zakázku REALIZOVANOU dne 9.6-10. 6. 2009. Jednalo se zde o nahrazení kotle Variant 27kW na uhlí, automatickým kotlem na pelety - GUNTAMATIC BIOSTAR 15kW. Již den poté, tj. 26. 6. 2009, jsme získali informaci, že naše ŽÁDOST O DOTACI je po formální stránce naprosto v pořádku a byla postoupena dále k vyřízení na SFŽP. V této souvislosti Vás informujeme, že v nejbližších dnech, Vám na stránkách webu www.DotaceNaKotel.cz, přineseme kompletní informace o průběhu vyřizovaní této žádosti i s obrázkovými přílohami jednotlivých dokumentů, které jsme s žádostí podali.
 

Celý článek »

VII. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Malé zamyšlení nad programem Zelená úsporám

16.06.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

• Rozhodujete se, který z programů v Zelené úsporám využít? • Rozhodujete se, zda má pro Vás program vůbec význam? • Rozhodujete se, kterou technologií topit dalších 15 let? • Pojďte se s námi zamyslet nad Zelenou úsporám. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se nás zeptat v naší DOTAČNÍ PORADNĚ. P.S. Celý seriál o ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM naleznete na zde.

Celý článek »

VI. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - První srozumitelný web o dotacích!!!

12.06.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení čtenáři, vzhledem k tomu, že stále zjišťujeme, že vám prezentace dotačních programů a především programu ZELENÁ ÚSPORÁM od státní správy činí potíže, připravila pro vás společnost esel technologies s.r.o. speciální web www.DotaceNaKotel.czTento web jsme pro vás vytvořili především proto, abychom vám pomohli "prokousat se" informační džunglí, týkající se především programu ZELENÁ ÚSPORÁM. My jsme z tohoto programu vybrali jen informace, které se týkají programů kolem KOTLŮ NA BIOMASU a tyto informace vám na tomto webu předkládáme ve srozumitelné podobě. Rád bych vám doporučil zaregistrovat se zejména do rubriky PORADNA, kde je pro vás již vložena spousta konkrétních OTÁZEK a ODPOVĚDÍ na ně. Díky REGISTRACI se také včas dozvíte veškeré informace o aktuálním vývoji dotačních programů a rovněž můžete zadávat své vlastní OTÁZKY a očekávat na ně od nás ODPOVĚDI.

Celý článek »

Malé zamyšlení nad programem Zelená úsporám

10.06.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Minulý týden mi přišel od České tiskové kanceláře email se žádostí o zodpovězení několika otázek k programu Zelená úsporám. Po jejich přečtení jsem si uvědomil, že většina lidí chápe tento program tak, že se jedná hlavně o zateplení objektů, a vše ostatní je jakoby stranou. Na dotazy redakce ČTK jsem sice odpověděl, ale mám takový dojem, že se asi stejně nikde neobjeví, neboť i tohoto novináře zjevně zajímala pouze problematika zateplení objektů.Proto jsem chvíli přemýšlel, zda mám vůbec na tyto otázky odpovídat, nebo raději hodit tento email do elektronického koše, a čas strávený psaním odpovědí využít nějak smysluplněji. Nakonec jsem však své odpovědi tazateli odeslal. Při mentalitě českého národa předpokládám, že na svoji redakční anketu pan redaktor nedostane příliš mnoho odpovědí, a tak jsem chtěl dotyčnému vyhovět.

Celý článek »

V. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Nevěřte novinářům!!! - 2.část

03.06.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Pokračování informací ze ZPRAVODAJE č. IV. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Nevěřte novinářům!!!  || Nepravda č. 6 - Biomasa vlivem rozšíření kotlů v sezóně 2009/2010 podraží. | Pravda k č. 6 – ČR má v současnosti výrobní kapacity např. jen pro dřevní pelety ve výši 240.000tun/ročně, momentálně jich spotřebovává cca 20.000tun/ročně, 100.000tun/ročně exportuje do zahraničí a 120.000tun/ročně se zatím ani nevyrobí, i když technologická zařízení zde v ČR pro výrobu již jsou. || Nepravda č. 7 | Letošní zdražování pelet a briket se přímo odvíjí od současné ekonomické krize. |Pravda k č. 7 - Naše společnost již 2 roky nezměnila cenu pelet, zakládáme si na tom, že cena našich pelet ESPEDI je v dlouhodobém horizontu konstantní!! Toto platí i o ostatních prodejcích, kteří to myslí s biomasou vážně a nehrají si na spekulanty.

Celý článek »

IV. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Nevěřte novinářům!

31.05.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

V tomto týdnu byly otištěny v několika celostátních novinách nepravdivé informace o topení biomasou. Jelikož i SFŽP je z přístupu novinářů k programu Zelená úsporám nešťastný a neví si s jejich lživými informacemi rady, budeme se alespoň my, zde ve ZPRAVODAJI, nad jejich články pozastavovat a předkládat Vám skutečnou pravdu o topení biomasou. Nepravda č. 1 - Dřevěné pelety přináší nutnost likvidovat odpad po spalování.   Pravda k č. 1 Spalování dřevěných pelet vytváří odpad, stejný jako je z jakékoliv jiné dřevní biomasy. Jedná se o jemný popel, který lze vysypat na záhony a slouží jako výborné zahradní hnojivo.

Celý článek »

III. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Poslední omezení padlo!

29.05.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Asi nejdůležitější informací pro Vás bude ta, že při pouhé výměně starého kotle za nový - ekologický, zapsaný v seznamu schválených výrobků a technologií, není potřeba provádět ŽÁDNÝ VÝPOČET ENERGETICKÝCH PARAMETRŮ a není potřeba dodávat ŽÁDNÝ PROJEKT!!!  Výpočet je potřeba provádět jen v případě umístění dotovaného kotle do NOVOSTAVBY. Zde se ověřuje, zda je splněna podmínka spotřeby energie za rok, dle požadavku programu Zelená úsporám. V současnosti se program Zelená úsporám vyvíjí tak, že nejsnáze lze získat dotaci právě z programu C. 1. = Výměna zdrojů na tuhá a kapalná fosilní paliva nebo elektrického vytápění za nízkoemisní zdroje na biomasu a účinná tepelná čerpadla.

Celý článek »

  1 2   další»»Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz