Ohlasy

Rubrika OHLASY je určena pro čtenáře magazínu Automatické vytápění.
Velmi nás zajímá Váš názor na věc. Chcete-li vložit svůj ohlas do systému, je nutno se nejdříve zaregistrovat.

Ohlasy na článek "Malé zamyšlení nad programem Zelená úsporám"

22.06.2009 – Petr, Václavík, vaclavik.petr(a)iol.cz , článek

Milý pane Smějo,
Jistě máte pravdu. Dokumentujete vítězství povrchnosti nad jasnou prokazatelnou pravdou. Toto je princip naší doby. Platí v politice a všude jinde. Buňkou, která tuto infekci přenáší je novinář a příjemcem je pohodlný konzument, který raději u televize drží v ruce mobil. Ale takto už to za nás zkonstruoval náš elektronický pánbůh a všichni jsme si to odhlasovali.
V každé civilizované lidské činnosti je stejné množství nepravd a bludů a jediným, kdo to může vyléčit, je zase infekce, ale obrácená, totiž taková, která bude přinášet skutečné informace - tak, jak to děláte Vy - tedy titíž novináři, kteří dříve oslavovali KSČ a dnes oslavují lobisty a jednoduché a pokud možno krvavé senzace.
I ti mají možnost se obrátit, udělat si život trochu těžší, něco se učit a naučit a pak o tom teprve psát. A ještě jít proti proudu a předkládat lidem protinázor a nebo alternativy a pobízet je k samostatnému myšlení. Ale to je těžší, a tak bych na to moc nevsázel. Vše se nejlépe vejde do věty - svět chce být klamán. Dáme mu tedy to, co chce, a ne to, co skutečně potřebuje.
Tak se do naší hamburgerové kultury snadno dostane i Pepek námořník,který se svým špenátem vytvořil iluzi o špenátovém železe nenahraditelně utužujícím zdraví.
A když to praskne, tak zase nějaký prostoduchý novinář vypustí balonek s prohlášením, že to byla jen chyba v desetinné čárce na veleváženém vědeckém pracovišti....
A domyslete to, že my - zmanipulovaná prostoduchá a pohodlná masa - se snažíme ve volbách na principu rovnosti dospět k nějakému rozumnému závěru o tom, kdo a jak bude vykonávat moc. Vy víte, že to, co říkáte, je povětšině pravda, že Vaše chybovost je hluboce pod obecnou normou, že vše, co říkáte, se opírá o argumenty, víte, že by Vám ostatní měli naslouchat a že by to bylo k jejich dobru, a proto to děláte, proto píšete.
Děkuji Vám za to, protože skutečně se nic jiného dělat nedá. Fandím Vám, protože můj pramen síly měnit okolní hloupost časem jaksi vysychá. Jak říká Werich: Souboj s lidskou hloupostí sice nelze vyhrát, ale také ho není možné vzdát.
Máte moje sympatie. Politické názory do fyziky skutečně nepatří. Pokud byste někdy chtěl založit nějakou politickou stranu - třeba MYSAMAMO - myslete sami, máte mozek, budu vaším sponzorem a pomocníkem s největší radostí.
S úctou Petr Václavík

Chci vložit svůj ohlasCopyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz