Poprvé jsem viděl někoho „závislého na dřevu“

09.12.2010 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled odborníků | Typ AK: kotel Guntamatic Biosmart | Téma: Kotle Guntamatic

Začátkem listopadu jsem měl možnost navštívit zajímavý mladý pár v jedné vesničce na jižní Moravě. Když jsem tam jel, věděl jsem od našeho obchodního zástupce, že se mám připravit na mladé lidi, kteří tak trochu „ujíždějí na dřevě“. Tomu, že mladí lidé dnes „ujíždějí“ na ledasčem, bych se nedivil, ale „na dřevě“? Tou dobou jsem si toto upozornění nedokázal moc dobře vysvětlit.
Každopádně měli čerstvě nainstalovaný první kotel Guntamatic Biosmart 22 kW (do té doby byl v ČR zatím nainstalován jen Biosmart o výkonu 14 kW), a jelikož jezdívám kolem, musel jsem to vidět.
A tak jsem se objevil v sobotu dopoledne u nich před domem. Majitelé kotle již na mne čekali a s úsměvem mne rovnou odvedli do kotelny, kde mě čekala exkurze, kterou můžete shlédnout i vy v této fotoreportáži.

 
 
 
 

Když mi vše ukázali, přišel na řadu dotaz, jak jsou na tom s palivem a jestli ho mají dostatečně vysušeno. Po této mojí otázce se začali smát. Pusu měli oba od ucha k uchu.
Říkal jsem si, sakra, takhle vysmáté lidi jsem už dlouho neviděl. Na čem že to mají „ujíždět“? Na dřevu?
Ale za chvíli jsem se nestačil divit já. Vzali mne na zahradu, kde jsem se zatajeným dechem pozoroval největší zásoby dřeva na topení složené u rodinného domu v České republice. Odhadem cca 300-400 m3.

 

Po dotazu, čím to zpracovávají, mi byla předvedena funkce štípačky dřeva, kterou si majitelé v nedávné době pořídili.

 

Z této návštěvy jsem si odnášel neopakovatelný zážitek a ještě dlouho na ni budu myslet. 

 
  

Foto © Libor Směja



Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz